Společnost QNAP představuje inovativní software ADRA NDR pro použití v PoE switchích řady QGD

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti počítačových, síťových a úložných řešení, představila inovativní software ADRA Network Detection and Response (NDR) pro upgrade PoE switchů řady QGD (QGD-1600P a QGD-1602P) na zařízení kybernetické bezpečnosti. Systém ADRA NDR byl navržen tak, aby jeho jádrem bylo rychlé testování a prověřování a aby integroval vícero funkcí detekce, analýzy a reakce. Dokáže detekovat postranní pohyby ransomwaru v lokálních sítích a blokovat podezřelé aktivity, aby chránil podniky a firmy před únikem citlivých dat a zmírnil šíření ransomwaru v lokální síti.

Jednoduchou instalací softwaru QNAP ADRA NDR můžete ze switchů QGD udělat zařízení kybernetické bezpečnosti. Na rozdíl od tradičních řešení kybernetické bezpečnosti dokáže ADRA NDR proaktivně identifikovat a automaticky blokovat podezřelé postranní pohyby v lokální síti pomocí rychlého prověřování a pastí na hrozby. Všechny tyto a další funkce pomáhají chránit soukromá a důvěrná data na zařízeních NAS a serverech před škodlivými útoky,“ uvedl Frank Liao, produktový manažer společnosti QNAP.

Útočníci se zaměřují zejména na úložná zařízení, o nichž je známo, že jsou v nich uložena cenná osobní a firemní data. Společnost QNAP jako přední dodavatel NAS nashromáždila specializované znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a vytvořila systém ADRA NDR, který lze nainstalovat do PoE switchů QGD-1600P a QGD-1602P. Toto řešení poskytuje pokročilou ochranu pro každý NAS, server a klienta – nejen pro produkty QNAP. Funkce cílené detekce postranního pohybu ransomwaru v softwaru ADRA NDR (včetně selektivní kontroly Threat Watch) identifikují nepřátelské aktivity v dřívějších fázích útoku bez dopadu na výkon sítě. Po zjištění útoků se provede další analýza, aby se určily příslušné zásady reakce, jako je například umístění napadených klientů do karantény a zajištění, aby neovlivňovali ostatní klienty v lokální síti.

Díky vestavěnému řízenému přepínání a funkci PoE mohou QGD-1600P a QGD-1602P nahradit stávající přístupové switche, které jsou přímo připojeny ke koncovým zařízením, a přidat bezpečnostní funkce beze změny původní síťové infrastruktury. Nepřátelský provoz z připojených koncových zařízení a do nich je selektivně prověřován a analyzován s cílem určit jeho úroveň ohrožení pro automatické blokování nebo ruční zpracování. Porty 10GbE a 2,5GbE zařízení QGD-1602P slouží jako rychlé linky k agregačním switchům nebo NAS a zvyšují výkon vaší síťové topologie.

Klíčové specifikace
QGD-1602P-16G: Podporuje 80–110 detekčních zařízení, procesor Intel® Atom®, 18 síťových portů (8 portů RJ45 2,5GbE, 8 portů RJ45 Gigabit, 2 porty 10GbE SFP+), porty RJ45 s PoE, celkový PoE výkon 370W
QGD-1602P-8G: Podporuje 50–80 detekčních zařízení, procesor Intel® Atom®, 18 síťových portů (8 portů RJ45 2,5GbE, 8 portů RJ45 Gigabit, 2 porty 10GbE SFP+), porty RJ45 s PoE, celkový PoE výkon 200W
QGD-1600P-4G: Podporuje 1–50 detekčních zařízení, procesor Intel® Celeron®, 16 síťových portů (14 portů RJ45 Gigabit, 2 kombinované porty 1GbE SFP/RJ45), porty RJ45 s PoE, celkový PoE výkon 360W

Dostupnost
Software ADRA NDR lze zakoupit v QNAP obchodu se software nebo u vašich oblíbených obchodních partnerů. Licenci QDRA NDR (1 rok nebo 3 roky) lze nainstalovat na QNAP switche QGD-1600P a QGD-1602P.
Další informace o řešení ADRA NDR naleznete na adrese https://www.qnap.com/go/solution/network-security/.
Další informace o produktech můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.