Společnost QNAP představuje 12pozicovou a 16pozicovou řadu TL SAS 12 Gb/s JBOD, která poskytuje až 96 Gb/s a hrubou kapacitu 4,6 PB

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových , a úložných řešení, dnes představila nové úložné jednotky TL SAS – 12pozicový model TL-R1220Sep-RP a 16pozicový model TL-R1620Sep-RP, přičemž oba poskytují flexibilní rozšíření úložiště pro QTS/QuTS hero NAS. TL SAS JBOD podporuje přenos SAS 12 Gb/s, přináší přenosovou rychlost až 96 Gb/s a podporuje optimalizaci šířky pásma Broadcom® SAS DataBolt a vícecestné směrování. Až 16 JBOD může být sériově zapojeno za účelem dosažení hrubé kapacity 4,6 PB, což zajistí vysoce výkonná a velkokapacitní řešení pro rozšíření úložiště pro korporace hledající masivní úložiště.

Obrázky ve vysokém rozlišení:
TL-R1220Sep-RP
TL-R1620Sep-RP

TL SAS JBOD využívá SAS35x28R / SAS35x36R SAS Expander se čtyřmi širokými porty SAS, z nichž každý kombinuje čtyři linky SAS s rychlostí 12 Gb/s. Konfigurací dvou širokých portů s agregací spojů mohou přenosové rychlosti dosáhnout 96 Gb/s. Díky technologii optimalizace šířky pásma Broadcom® SAS DataBolt ™ nabízí TL SAS JBOD inteligentní datovou vyrovnávací paměť pro přenos dat na disky rychlostí, která odpovídá výkonu hostitelského NAS, což umožňuje uživateli těžit z vysokorychlostního přenosu SAS 12 Gb/s se stávající infrastrukturou 6 Gb/s. Díky tomu, že hostitelský NAS podporuje vícecestné směrování, lze dosáhnout vysoké dostupnosti. Pokud jedna trasa selže, lze pro přístup k datům a zajištění nepřetržitého provozu systému použít jinou přenosovou cestu.

„Ve srovnání s našimi stávajícími rozšiřujícími jednotkami REXP poskytuje TL SAS JBOD vyšší výkon a dvojnásobnou rychlost přenosu dat. Lze také sériově spojit až šestnáct JBOD a dosáhnout hrubé kapacity 4,6 PB. Pomocí aplikace Správce úložiště a snímků v hostitelském zařízení NAS mohou uživatelé snadno konfigurovat a spravovat nastavení TL SAS JBOD, včetně skupin RAID a snímků, aby zajistili úplnou konsolidaci a integritu dat,“ uvedl David Tsao, produktový manažer společnosti QNAP.

Díky provedení s malou hloubkou je zařízení TL SAS JBOD vhodné pro univerzální nasazení. Pomocí vysokorychlostních kabelů mini SAS HD lze sériově propojit až šestnáct rozšiřujících jednotek za účelem podpory aplikací pro masivní úložnou kapacitu (včetně virtualizace, dozorování, velkých dat a multimédií 4K/8K). TL SAS JBOD také poskytuje možnost zrychlit přenos velkých souborů: Po přesunutí souborů do TL SAS JBOD jej lze odebrat z hostitelského zařízení NAS a připojit k jinému zařízení NAS, aby se usnadnil přenos dat bez ovlivnění výkonu sítě.

Minimální požadavky
QNAP NAS: Vyžaduje QTS 4.5.1 nebo QuTS hero h4.5.1 a rozšiřující kartu úložiště PCIe SAS.
Windows Server: bude podporován od 1. čtvrtletí 2021.

Klíčové specifikace
TL-R1220Sep-RP:2U, 12 diskových pozic, SAS35x28R SAS Expander, 550W redundantní PSU
TL-R1620Sep-RP:3U, 16 diskových pozic, SAS35x36R SAS Expander, 300W redundantní PSU

Provedení pro montáž do racku; rychlovýměnné 2,5″/3,5“ pevné disky SAS/SATA 12 Gb/s nebo 6 Gb/s nebo SSD; čtyři široké porty 12 GB/s SAS 3.0 (x4 linky) SFF-8644

Dostupnost
Zařízení TL SAS JBOD budou brzy k dispozici. Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.