Společnost QNAP oficiálně vydává QTS 5.1.0 – aktualizujte nyní a získejte SMB Multichannel, delegovanou správu, vylepšení File Station, monitorování a správu NAS v platformě AMIZ Cloud a další výhody

Poskytuje uživatelům po celém světě bezpečnější a efektivnější řešení pro aplikace úložiště, správu dat a správu více zařízení

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) oficiálně vydává operační systém QTS 5.1.0, určený pro NAS, který zahrnuje významná vylepšení aplikací, služeb a správy úložišť a řeší tak problémy v oblasti IT. S QTS 5.1.0 posílila společnost QNAP svá špičková řešení NAS kompatibilní s rozhraními 2,5GbE, 10GbE a 25GbE a doplnila je o funkci SMB Multichannel, která zajišťuje zvýšený síťový výkon při náročných pracovních úlohách.

„Při vyvíjení QTS 5.1.0 jsme se zaměřili na optimalizaci výkonu a cloudovou správu s cílem pomoci organizacím odstranit překážky ve výkonu a také maximalizovat provozní efektivitu pomocí nástrojů pro cloudovou správu,“ uvedl Tim Lin, produktový manažer společnosti QNAP. Dodává: „Rádi bychom také ocenili cennou zpětnou vazbu, kterou nám poskytli úžasní beta testeři systému QTS 5.1.0, protože díky ní jsme mohli dokončit tuto oficiální verzi.“

Klíčové nové funkce v systému QTS 5.1.0:

 • File Station s vylepšenou správou a vyhledáváním souborů
  Nové uživatelské rozhraní File Station umožňuje uživatelům rychle vyhledávat soubory, které byly nedávno nahrány, zpřístupněny a odstraněny, a také hledat soubory pomocí široké škály funkcí vyhledávání a třídění, které jsou poháněné fulltextovým vyhledávačem Qsirch.
 • SMB multichannel pro maximální propustnost a ochranu pomocí více cest
  Funkce SMB Multichannel agreguje několik síťových připojení za účelem maximalizace dostupné šířky pásma a dosažení vyšší přenosové rychlosti – což je ideální zejména pro přenos velkých souborů a multimédií. Poskytuje také toleranci vůči poruchám sítě, aby se zabránilo přerušení služeb.
 • Podpora AES-128-GMAC pro akceleraci podepisování SMB
  Systém QTS 5.1.0 podporuje akceleraci podepisování AES-128-GMAC (pouze v klientech Windows Server 2022® a Windows 11®), která nejenže výrazně zvyšuje efektivitu podepisování dat oproti SMB 3.1.1, ale také zlepšuje využití procesoru systému NAS – a poskytuje tak nejlepší rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem.
 • QNAP Authenticator podporuje přihlašování bez hesla
  S mobilní aplikací QNAP Authenticator si můžete nastavit dvoufázový proces přihlašování k účtům NAS, například pomocí časových jednorázových hesel, skenování QR kódu a schvalování přihlášení. Podporováno je také přihlašování bez hesla.
 • Delegovaná správa zvyšuje produktivitu při administraci a zajišťuje bezpečnost dat
  Správci NAS mohou na ostatní uživatele delegovat 8 typů rolí a určit oprávnění k úlohám správy a datům na NAS. Rostoucím organizacím pomáhá delegování rolí ulehčit práci při správě, aniž by došlo k omezení řízení přístupu k datům.
 • Automatická výměna disků ve skupině RAID náhradními disky před potenciálním selháním
  Při zjištění potenciální chyby disku systém automaticky přesune data z příslušné jednotky ve skupině RAID na náhradní disk dříve, než dojde k úplnému poškození dat na příslušném disku. Předchází se tak časovým ztrátám a potenciálním rizikům spojeným s obnovou pole RAID a výrazně se zvyšuje spolehlivost systému. QTS 5.1.0 nabízí několik nástrojů pro kontrolu stavu HDD/SSD, jako je S.M.A.R.T., Western Digital® Device Analytics, IronWolf® Health Management a ULINK® DA Drive Analyzer.
 • Vylepšená analýza stavu disků a predikce poruch
  Nástroj ULINK DA Drive Analyzer využívá k předvídání selhání disků cloudovou umělou inteligenci. Nově je vybaven pokročilým uživatelským rozhraním, které uživatelům umožňuje rychle zjistit informace o discích v každé pozici/slotu, skóre predikce životnosti a protokoly nahrávání dat o discích. Aplikace DA Desktop Suite, kompatibilní se systémy Windows® a macOS®, umožňuje snadno sledovat několik zařízení pro více uživatelů.
 • Monitorování a správa více NAS pomocí platformy pro správu AMIZ Cloud
  Platforma pro centralizovanou cloudovou správu AMIZ Cloud umožňuje vzdáleně monitorovat nejen zařízení Network Virtualization Premise Equipment QuCPE, ale také QNAP NAS. Umožňuje vzdálené sledování prostředků NAS a stavu systému, provádění aktualizací firmwaru a hromadnou instalaci/aktualizaci/spouštění/ukončování aplikací. V organizacích s více pracovišti nebo pobočkami mohou pracovníci IT snadno spravovat zařízení na více místech z jednoho bodu.
 • Zlepšení inteligentního dozorování s mnohem nižšími celkovými náklady pomocí modulu Hailo-8 M.2 pro akceleraci AI
  Přidáním modulu Hailo-8 M.2 pro akceleraci AI do dozorovacího serveru QNAP se zvýší výkon rozpoznávání pomocí umělé inteligence i počet IP kamer, u kterých lze současně provádět analýzu pro rozpoznávání obličejů QVR Face a počítání lidí QVR Human. Díky tomuto řešení od společností ONAP a Hailo ze své investice získáte maximum ve srovnání s použitím stejného množství drahých kamer s umělou inteligencí.

Zjistěte více o systému QTS 5.1.0 na adrese https://www.qnap.com/go/qts/5.1.0
QTS 5.1.0 je k dispozici v Centru stahování.
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.