Společnost QNAP navázala partnerskou spolupráci s TeamViewer – výsledkem je umožnění vzdáleného přístupu TeamViewer pro QNAP NAS

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední dodavatel výpočetních, síťových a úložných řešení, oznámila, že navázala partnerskou spolupráci s TeamViewer – předním světovým poskytovatelem řešení pro vzdálené připojení a digitalizaci pracovišť – s cílem poskytovat aplikaci TeamViewer v zařízení QNAP NAS. Toto partnerství umožňuje vzdálenou správu a připojení k více zařízením NAS z počítačů se systémem Windows® s bezkonkurenční úrovní bezpečnosti a zároveň zvyšuje efektivitu IT a produktivitu koncových uživatelů.

Díky integraci s programem TeamViewer mohou správci NAS přistupovat k zařízením QNAP NAS, spravovat je a monitorovat pomocí klienta TeamViewer pro počítače se systémem Windows®. TeamViewer v zařízení QNAP NAS nabízí rychlé a spolehlivé řešení vzdáleného přístupu s funkcemi, jako je maskovaná IP adresa a koncové 256bitové šifrování relací pro zvýšení bezpečnosti NAS.

Jsme hrdí na to, že TeamViewer je nyní k dispozici v QNAP App Center,“ uvedl Constantin Falcoianu, ředitel obchodního rozvoje společnosti TeamViewer, a dodal: „Neustále hledáme způsoby, jak usnadnit údržbu kritické IT infrastruktury, jako jsou zařízení NAS. TeamViewer byl vždy preferovaným řešením pro vzdálené připojení mezi IT profesionály a naše různé integrace jsou důkazem toho, že náš software je velmi adoptabilní.

Zabezpečení je u QNAP NAS vysoce prioritním aspektem a naše soustavné úsilí o zlepšování přístupnosti a funkčnosti při současném zajištění bezpečnosti dat nás vedlo k podpoře aplikace TeamViewer na QNAP NAS. Pomocí nástroje TeamViewer mohou týmy IT vzdáleně monitorovat a spravovat svá zařízení QNAP NAS se špičkovou konektivitou a zabezpečením dat,“ konstatoval Aseem Manmualiya, produktový manažer společnosti QNAP. „Jsme nesmírně hrdí na to, že partnerství mezi společnostmi QNAP a TeamViewer přispěje k zajištění nejlepších uživatelských zkušeností pro naše uživatele QNAP NAS.“

Další informace o partnerství společností QNAP a TeamViewer naleznete na stránce https://www.qnap.com/go/solution/teamviewer/

Informace o společnosti TeamViewer
TeamViewer je přední světová technologická společnost, která poskytuje platformu pro vzdálený přístup, ovládání, správu, monitorování a opravy zařízení všeho druhu – od notebooků a mobilních telefonů až po průmyslové stroje a roboty. Ačkoli je TeamViewer pro soukromé použití zdarma, má více než 600 000 předplatitelů a umožňuje firmám všech velikostí a ze všech odvětví digitalizovat kritické podnikové procesy prostřednictvím bezproblémového připojení. Na pozadí globálních megatrendů, jako je rozšiřování zařízení, automatizace a nová práce, společnost TeamViewer aktivně formuje digitální transformaci a neustále inovuje v oblastech rozšířené reality, internetu věcí a umělé inteligence. Od založení společnosti v roce 2005 byl software TeamViewer nainstalován na více než 2,5 miliardy zařízení po celém světě. Společnost sídlí v německém Goppingenu a po celém světě zaměstnává více než 1 400 lidí. V roce 2020 dosáhla společnost TeamViewer příjmů ve výši 460 milionů EUR. Společnost TeamViewer AG (TMV) je kótována na Frankfurtské burze cenných papírů a patří do MDAX. Další informace naleznete na stránce www.teamviewer.com.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.