Společnost QNAP aktualizuje řešení pro optimalizaci sítě QuWAN SD-WAN

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představila QuWAN verze 2.1. Kromě technologie SD-WAN mesh VPN a funkcí cloudové správy QuWAN Orchestrator nyní QuWAN umožňuje uživatelům snadno nasazovat a spravovat servery VPN prostřednictvím cloudu, čímž uživatelům poskytuje jednodušší a pohodlnější platformu pro centralizovanou správu cloudu. Uživatelé mohou také spravovat připojení VPN počítačů a mobilních telefonů, což výrazně optimalizuje práci s VPN pro mobilní uživatele.

Prostřednictvím orchestrátoru QuWAN lze v síťovém prostředí SD-WAN nakonfigurovat více zařízení QNAP jako servery VPN a současně konfigurovat a spravovat jejich nastavení VPN. Správci mohou centrálně sledovat stav připojení zařízení v reálném čase. Kromě toho může být ID organizace odesláno přímo prostřednictvím cloudu do počítačů nebo mobilních zařízení uživatelů, aby mohli navázat připojení VPN bez nutnosti nastavení IP adresy, čímž se dosáhne nasazení bez fyzického zásahu (ZTP, Zero Touch Provisioning). Uživatelé se automaticky připojí k nejlepšímu serveru nebo si připojení vyberou ručně.

QuWAN Orchestrator poskytuje přívětivého průvodce rychlým spuštěním. Uživatelé mohou podle pokynů krok za krokem aktivovat server VPN, přidat uživatele VPN, nakonfigurovat nastavení brány firewall a nastavit připojení klienta QVPN.

Další informace
Zavedení serveru QuWAN VPN: https://www.qnap.com/go/solution/quwan-2-1-qvpn/.
Řešení optimalizace sítě QuWAN SD-WAN: https://www.qnap.com/go/software/quwan.

Dostupnost
Nejnovější verzi QuWAN lze nainstalovat z QNAP Aplikačního centra.

Kompatibilita systému
Zařízení QNAP NAS založené na architektuře x86 (Intel nebo AMD) s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější) nebo QuTS hero h4.5.1v4 (nebo novější).
Switch řady QGD s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější).
QuCPE Network Virtualization Premise Equipment.
QuWAN vRouter Edition pro VMware ESXi v7.0 (licenci lze zakoupit v QNAP obchodě se software).
Nastavení QVPN v routeru QHora, QMiro a QMiroPlus musí být konfigurováno z operačního systému QuRouter.