Společnost ADATA uvádí na trh paměťový modul DDR5-4800

Společnost ADATA uvádí na trh paměťový modul DDR5-4800

Společnost ADATA Technology, výrobce vysoce výkonných modulů DRAM, produktů NAND Flash, mobilního příslušenství, herních produktů, elektrických pohonů a průmyslových řešení, dnes představuje ADATA DDR5-4800. Jedná se o paměťový modul nové generace, který je schopen dosáhnout frekvence až 4800 MT/s, a který je dodáván s kapacitou až 32 GB. Společnost ADATA navíc při výrobě spolupracovala se šesti významnými značkami základních desek, včetně AORUS, ASROCK, ASUS, GIGABYTE, MSI a ROG, aby zajistila optimální výkon a kompatibilitu napříč širokou škálou základních desek.

„Díky našim silným výzkumným a vývojovým kapacitám, a úzké spolupráci s předními světovými výrobci základních desek, se snažíme nabízet paměťové moduly s výkonem nové generace, vyššími kapacitami a lepší stabilitou,” řekl Nick Dai, ředitel produktového marketingu ve společnosti ADATA. „V nadcházejících měsících budeme pokračovat v představování rozmanité řady produktů DDR5, abychom uspokojili různé potřeby tvůrců, hráčů a dalších uživatelů.”

Zvýšení rychlosti, kapacity a stability

Vzhledem k tomu, že se v posledních letech používá stále více procesorových jader a výrazně se zvyšuje šířka pásma, jsou výkonnější paměťové moduly klíčové pro udržení rychlosti v éře 5G a WiFi 6. Ve srovnání s předchozí generací paměťových modulů, DDR5 umožňuje každému jádru procesoru přidělit větší šířku pásma, což výrazně zvyšuje celkový výkon počítače. Paměti ADATA DDR5-4800 se taktují na frekvenci až 4800 MHz a dodávají se ve variantách s kapacitou 8 GB, 16 GB nebo 32 GB, což zaručuje vynikající výkon a dostatečnou kapacitu. Disponuje také technologií Error Correcting Code a vestavěným integrovaným obvodem pro správu napájení (PMIC) pro přesné přenosy dat a lepší energetickou účinnost.

Zajištění optimálního výkonu a kompatibility

Platforma INTEL 12. generace by již od konce října měla využívat paměťové moduly DDR5. Společnost ADATA provedla společné testování se značkami základních desek AORUS, ASROCK, ASUS, GIGABYTE, MSI a ROG pro zajištění kompatibility a optimálního výkon. Paměťové moduly DDR5-4800 budou nabízeny v samostatných sadách o kapacitách 8 GB, 16 GB a 32 GB, nebo v duálních sadách o kapacitách 8 GBx2, 16 GBx2 a 32 GBx2. Varianty SO-DIMM budou k dispozici do čtvrtého čtvrtletí tohoto roku, kvůli potřebám uživatelů notebooků.

Nejvyšší kvalita a spolehlivost

Paměťový modul ADATA DDR5-4800 je vyroben z vysoce kvalitních čipů, prošel přísným testováním a splňuje normy JEDEC a RoHS, tudíž zaručuje nejvyšší kvalitu a spolehlivost. Na modul je poskytována doživotní záruka.