QNAP vydává QTS 4.3.5 Beta: Over-provisioning pro optimalizaci výkonu a odolnosti SSD, vylepšený softwarový Síťový a virtuální přepínač pro jednodušší správu sítě a mnohem více

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední dodavatel úložných, síťových a výpočetních řešení, dnes uvolnila QTS 4.3.5 beta, nejnovější verzi operačního systému QNAP NAS. Operační systém QTS 4.3.5 disponuje mnoha novými špičkovými a upravenými funkcemi, které vylepšují úložné a síťové aspekty pro domácí, podnikové a korporátní uživatele. Výsledkem je výkonné, efektivní a účinné uživatelské prostředí se zařízením QNAP NAS.

„QTS 4.3.5 je odrazem odhodlání společnosti QNAP dále vylepšovat hlavní funkce NAS. Dále děláme výrazné kroky kupředu, a to jak z hlediska úložiště, tak z hlediska sítě,“ prohlásil Cherry Chen, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Reagujeme na éru, v níž se klade důraz na vysokou rychlost, a proto QTS 4.3.5 poskytuje uživatelům zdarma výrazné výhody a vyšší výkon, aby mohli efektivně řešit úkoly náročné z hlediska výkonu a času.“

Zjistěte více o systému QTS 4.3.5 na adrese https://www.qnap.com/qts/4.3.5/cs-cz .
Shlédněte úvodní videa ke QTS 4.3.5 na adrese https://live.qnap.com/en.

Hlavní funkce a výhody QTS 4.3.5:

Úložiště – Využívejte plně výhody SSD, zefektivněte správu úložiště a obnovu dat [Shlédnout prezentační video]

Softwarově definovaný SSD over-provisioning: Nakonfigurujte over-provisioning SSD RAID pro snížení nežádoucích zápisů na SSD. Tím je možné dosáhnout maximální životnosti SSD a konstantního výkonu náhodného zapisování přes 100 % ve srovnání s SSD pouze s výchozí hodnotou over-provisioning. Je to prospěšné pro výrazné zrychlení aplikací, které požadují časté zapisování, jako jsou databáze a intenzivní online editace. Díky jedinečnému nástroji pro profilování SSD můžete vyhodnotit nejlepší poměr over-provisioning na základě cílového výkonu IOPS uživatelů.
Obnovování ze vzdáleně uložených snímků: Obnovu snímků ze vzdálené repliky snímků lze nyní přímo zapsat na místní NAS prostřednictvím sítě bez ruční obnovy všech složek a souborů do cíle zálohování, potom je lze zkopírovat zpět na místní NAS. To šetří čas a úsilí díky efektivnějším postupům.
Flexibilní konfigurace a konverze svazků: Svazky lze nyní převádět mezi statickým a dynamickým, což je zárukou maximální flexibility alokování úložného prostoru. Také lze zmenšit velikosti svazků, takže NAS se může přizpůsobit měnícím se potřebám alokování úložiště.
Zvýšení výkonu VJBOD pomocí iSER: Patentovaná technologie Virtual JBOD (VJBOD) společnosti QNAP je nyní posílena podporou technologie iSCSI Extensions for RDMA (iSER) ze strany síťových karet Mellanox, což zvyšuje přenosové rychlosti a umožňuje efektivnější rozšíření úložiště.
Síť – Urychlení pracovních postupů díky vysokorychlostní konektivitě a flexibilitě [Shlédnout prezentační video]

Softwarový Síťový a virtuální přepínač: Tato aplikace je vylepšena a přínáší mnoho nových funkcí včetně síťové topologie, schématu zařízení za účelem identifikace fyzických portů, řada přizpůsobitelných nastavení DDNS, služba NCSI, statická trasa, softwarově definovaný režim přepínače, kompletní funkce IPv6 a IP adresy rezervované pro DHCPv4, výrazně zefektivňuje a vylepšuje výkon v centru uživatelského prostředí. Díky vylepšením UI pro Thunderbolt™ a bezdrátové sítě jsou jejich stavy jasnější a nastavení praktičtější.
Vylepšená podpora pro SmartNIC: QTS nyní podporuje výkonné funkce, které jsou vestavěné do pokročilých NIC (Network Interface Controller), jako je Mellanox® ConnectX®-4 pro iSCSI Extensions for RDMA (iSER).
QBelt, protokol virtuální privátní sátě (VPN): QBelt, patentovaný protokol VPN společnosti QNAP, přidaný do aplikace QVPN Services zvyšuje zabezpečení sítě šifrováním provozu a snížením pravděpodobnosti detekce. Pomocí nástroje QBelt lze získat přístup také k zeměpisně blokovanému webovému obsahu a/nebo zdrojům podnikového intranetu a obejít příslušná omezení.
Další nové funkce:

Centrum oznamování – žádné systémové oznámení vám již neunikne

Nové Centrum oznamování konsoliduje systémové protokoly a oznámení pro všechny aplikace NAS do jedné aplikace s flexibilními nastaveními pravidel a usnadňuje hladkou a snadnou správu NAS. Jsou zde také další metody oznamování, jako je e-mail, SMS, okamžitý přenos zpráv a zasílaná oznámení.
Security Counselor – bezpečnostní portál pro QNAP NAS

Security Counselor hledá slabiny a nabízí doporučení s cílem vylepšit zabezpečení NAS a chránit vaše data před nejrůznějšími metodami útoků. Integruje také antivirový a antimalwarový skenovací software pro zajištění kompletní ochrany zařízení QNAP NAS.
Prvky a funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny modely QNAP NAS.

Poznámka: QTS 4.3.5 bude finální verze podporující sérii SS/TS-x79 a TS/TVS-x70.