QNAP rozšiřuje nabídku NAS se třemi pozicemi: TS-351 se dvěma sloty M.2 pro NVMe SSD

Po uvedení modelu TS-328 (využívá procesor Realtek) a modelu TS-332X (využívá procesor AnnapurnaLabs) rozšiřuje dnes společnost QNAP® Systems, Inc.nabídku serverů RAID 5 NAS se třemi pozicemi uvedením špičkového domácího serveru NAS TS-351. Model TS-351 využívá procesor Intel® Celeron® J1800 a zahrnuje širokou škálu funkcí pro streamování médií, okamžité sdílení, výstup HDMI a automatické stupňování pro optimální využití úložiště. Model TS-351 poskytuje domácnostem a domácím kancelářím vynikající správu souborů a centrum multimediální zábavy.

obrázky v tiskovém rozlišení

Výkonný model TS-351 využívá dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (až 2,58 GHz). Je vybaven pamětí 2 GB/4 GB DDR3L (s možností rozšíření na 8 GB), podporuje disky SATA 3Gb/s a 6Gb/s a umožňuje 256bitové šifrování AES pro plné svazky i sdílené složky. Model TS-351 se vyznačuje minimalistickým designem s účinným průchodem vzduchu a chlazením. Představuje tak vhodný doplněk vaší domácnosti. K instalaci 3,5palcového pevného disku nejsou potřeba žádné nástroje, což usnadňuje instalaci a údržbu systému.

„Multifunkční server NAS TS-351 nabízí streamování médií a překódování v reálném čase. Společně s dvoujádrovým výkonem a rozšiřitelnou pamětí vyhovuje mnohostranným potřebám domácích uživatelů,“ uvedl Dan Lin, produktový manažerspolečnosti QNAP, a dodává: „uživatelé mohou do serveru TS-351 rovněž instalovat jednotky M.2 NVMe SSD pro optimalizování efektivity úložiště a zvýšení výkonu aplikací.“

Model TS-351 je vybaven dvěma sloty M.2, které podporují jednotky SSD M.2 PCIe NVMe formátu 2280 (jednotky M.2 SSD jsou v prodeji samostatně) pro posílení celkového pracovního toku. Toho využívají intenzivní aplikace, které jsou náročné na počet vstupně-výstupních operací za sekundu. S nejnovějším operačním systémem QTS 4.3.5mohou uživatelé využívat softwarově definované alokování paměti SSD RAID navíc (Over Provisioning). To umožňuje alokovat dodatečný prostor OP od 1 do 60 %, což přispívá k optimálnímu výkonu jednotky SSD a maximálně rozšiřuje její životnost a odolnost. Společně s technologií Qtier společnosti QNAP, která umožňuje automatické stupňování NAS, je efektivita úložiště konstantně optimalizována mezi jednotkami M.2 SSD, 2,5palcovými jednotkami SSD a velkokapacitními jednotkami HDD s vylepšeným celkovým systémovým výkonem a nákladovou efektivitou.

Model TS-351 je rovněž vynikající centrum multimédií, které usnadňuje správu velkých kolekcí souborů s fotografiemi, videem a hudbou. Plynulé přehrávání multimédií je zajištěno hardwarovým dekódováním H.264, překódováním v reálném čase a výstupem Full HD 1080p HDMI. Vzhledem k podpoře aplikace Plex® Media Server a různých streamovacích protokolů dokáže model TS-351 streamovat soubory médií do počítačů, TV, mobilních zařízení, Apple TV®, Google Chromecast™ nebo do zařízení, která jsou kompatibilní s technologií DLNA®.

S inteligentním operačním systémem QTS funguje model TS-351 jako univerzální řešení NAS pro uchovávání, zálohování, sdílení, synchronizaci a centralizovanou správu souborů. Systém QTS poskytuje ochranu na základě blokových snímků, která pomáhá uživatelům účinně omezovat hrozbu ransomwaru. Možnost hostování více virtuálních počítačů a kontejnerovaných aplikací nebo aplikace QVR Prorovněž umožňují uživateli vytvořit profesionální monitorovací systém (s 8 bezplatnými IP kamerovými kanály s možností rozšíření na 128 kanálů s volitelnými licencemi).

Klíčové parametry

  • TS-351-2G:2 GB DDR3L RAM, s možností rozšíření na 8 GB
  • TS-351-4G:4 GB DDR3L RAM, s možností rozšíření na 8 GB

Stolní model s třemi pozicemi, za provozu vyměnitelné jednotky 3x 3,5“ / 2,5“ SATA HDD/SSD (HDD pozice 1 až 2 podporuje SATA 3Gb/s, HDD pozice 3 podporuje SATA 6Gb/s); dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (až 2,58 GHz); dvoukanálové sloty SODIMM DDR3L RAM; 2 sloty M.2 2280 PCIe (gen. 2 x1,5 Gb/s) NVMe SSD; 1 výstup 1080p HDMI v1.4a; 1 port Gigabit RJ45 LAN; 1 port USB 3.0, 2 porty USB 2.0; 1 konektor zvukového výstupu 3,5 mm; 1 zabudovaný reproduktor

Dostupnost

Nový server NAS TS-351 bude v brzké době k dostání. Více informací a přehled všech modelů serverů NAS společnosti QNAP najdete na stránkách www.qnap.com.