QNAP představuje TR-004U

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), významný poskytovatel řešení pro počítače, sítě a úložiště, dnes představila TR-004U, 4 pozicové RAID rozšiřující zařízení, které lze připojit k úložišti NAS, počítači a serveru prostřednictvím rozhraní USB 3.0 typu C. 12“ design TR-004U lze použít pro rozšíření kapacity úložiště QNAP NAS a může sloužit také jako hardwarové úložiště RAID pro počítače a úložiště NAS. Model TR-004U nabízí pohodlné sdílení souborů napříč platformami a vysokou flexibilitu uživatelům, funguje jako vysoce účinná a intuitivní možnost rozšíření úložiště.

Obrázky ve vysokém rozlišení: https://marketing.qnap.com/download/5989/?version=tr-004u

Model TR-004U podporuje konfigurace úložiště typu samostatný, JBOD a RAID 0/1/5/10. Uživatelé QNAP NAS mohou používat model TR-004U se svým úložištěm NAS, včetně nastavení parametrů RAID a vytváření fondu úložiště pomocí aplikace „Úložiště a snímky“ v systému QTS. Kromě toho lze model TR-004U použít jako externí úložné zařízení NAS. Model TR-004U lze použít také s počítači pro sdílení a výměnu souborů a podpořit systém souborů exFAT. Uživatelé počítačů s omezenými možnostmi upgradu mohou použít model TR-004U jako rozšiřovací jednotku a nástroj QNAP External RAID Manager (Windows/macOS) může pomoci se zobrazováním stavu disku, změnou konfigurací RAID, kontrolou protokolů a aktualizací firmwaru TR-004U.

Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP, prohlásil: „Model TR-004U je novou možností rozšíření NAS a DAS, přičemž jediné zařízení je k dispozici na serveru, PC nebo pracovní stanici. Zatímco stávající uživatelé úložiště QNAP NAS mohou s modelem TR-004U rozšířit úložiště NAS, uživatelé počítačů a pracovních stanic si mohou zařízení zakoupit, pořídit si NAS později a využívat TR-004U s maximální efektivitou.“

Přepínač DIP na zadní straně modelu TR-004U dokáže přepínat konfiguraci zařízení. K dispozici jsou také stavové kontrolky a uzamykatelné držáky na pevné disky. Jakmile počítač/úložiště NAS přejde do režimu spánku, vypne se nebo se odpojí, model TR-004U přejde rovněž do režimu spánku a ušetří energii. Kompatibilní modely úložišť QNAP NAS a příklady používání najdete na webové stránce https://www.qnap.com/go/product/tr-004u.

Dostupnost
Model TR-004U bude brzy k dispozici. Více informací a přehled všech modelů QNAP NAS najdete na webové stránce www.qnap.com.