QNAP představuje řešení QuWAN SD-WAN – nasazení odolné IT infrastruktury s více pracovišti

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila QuWAN, řešení SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network). Díky technologii Auto Mesh IPsec VPN a platformě pro centralizovanou cloudovou správu, QuWAN pomáhá malým a středním podnikům vybudovat agilní a spolehlivou IT infrastrukturu, která usnadňuje digitální transformaci, expanzi na více pracovišť a vzdálenou práci na nákladově efektivním základě. QuWAN je kompatibilní s celou řadou řešení QNAP a nejenže zajišťuje stabilní a optimalizovaný síťový přenos pro velká data, ale také zlepšuje zavádění IT a efektivitu správy pro expanzi na více místech a ve větším počtu zemí.

Technologie SD-WAN v řešení QuWAN automaticky vytváří síť VPN prostřednictvím softwarově definovaných sítí a podporuje šifrování IPsec a cloudovou správu. Pracovníci IT mohou snadno nasadit vysoce zabezpečenou a vysoce dostupnou mikrosegmentovanou infrastrukturu VPN, která šetří čas přenosu a šířku pásma mezi ústředím a pobočkami a zároveň snižuje zatížení přenosu zařízení VPN v ústředí. QuWAN využívá technologie vyrovnávání zátěže, agregace WAN a vysoké dostupnosti WAN k dosažení vysoce optimalizované šířky pásma a přenosu. Díky podpoře QoS a hloubkové kontrole paketů (Deep Packet Inspection, DPI), QuWAN upřednostňuje využití šířky pásma pro kriticky důležité aplikace a zakazuje specifické aplikace pomocí funkcí brány firewall L7 pro zabezpečení podnikové sítě.

QuWAN, zabudovaný do routerů QHora a dostupný pro QNAP NAS, switche QGD a servery QuCPE *, vyhovuje všestranným scénářům použití ve velkých společnostech, pobočkách a domácnostech. Při spolupráci s aplikací QVPN se vzdálení pracovníci mohou snadno připojit k SSL VPN prostřednictvím svého počítače nebo mobilního zařízení. Zařízení na různých pracovištích jsou flexibilně segmentována, aby se navzájem propojila v mikrosegmentované síti.

„Díky tomu, že se práce na dálku stává novou normou, podniky čelí výzvě v podobě zavádění a správy VPN na více pracovištích. Nicméně, malé a střední podniky s omezeným rozpočtem a zaměstnanci, si možná nebudou moci dovolit a udržovat řešení VPN pro velké podniky,“ uvedla Judy Chen, produktová manažerka společnosti QNAP a dodala: „Úplná kompatibilita QuWAN s řešeními společnosti QNAP a její platforma pro centralizovanou cloudovou správu umožňuje pracovníkům IT v ústředí rychle zavést zabezpečenou rozsáhlou infrastrukturu VPN a topologie sítí na více pracovištích, aby vyhověli moderním podnikovým požadavkům.“

QuWAN Orchestrator (platforma pro centralizovanou cloudovou správu) umožňuje pracovníkům ústředí vzdáleně monitorovat síťová zařízení edge, nastavovat parametry a analyzovat síťový provoz, a tím dosáhnout instalace a správy na dálku (Zero Touch Provisioning, ZTP). Poskytuje také uživatelsky přívětivé funkce, včetně ovládacího panelu, eMapy a analýzy provozu, aby zavádění sítí bylo snazší a intuitivnější.

Zaregistrujte se nyní do programu testování beta verze QuWAN a jako jedni z prvních vyzkoušejte jeho skvělé funkce! Nezapomeňte nám poslat zpětnou vazbu – 10 beta testerů, kteří nastaví síťové topologie VPN mezi nejvíce zařízeními a poskytnou nejužitečnější zpětnou vazbu, vyhrají NAS TS-253D! Další informace najdete na stránce programu testování beta verze QuWAN.

*Řada switchů QGD bude podporovat QuWAN od 3. čtvrtletí 2020; řada routerů QHora a řada serverů QuCPE budou k dispozici od 3. čtvrtletí 2020.

Dostupnost a kompatibilita
QuWAN bude brzy k dispozici v QTS App Center pro: Všechna zařízení QNAP NAS založená na architektuře x86 (Intel nebo AMD) s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější). Switche QGD s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější).

Další informace o QuWAN najdete na adrese https://www.qnap.com/go/solution/quwan-sd-wan/