QNAP představuje QBoat Sunny, jednodeskový mini server IoT pro vývojáře IoT

Společnost QNAP® Systems (QNAP®) dnes představila nové zařízení QBoat Sunny, malý a výkonný jednodeskový mini server pro Internet věcí (IoT), určený vývojářům v oblasti IoT. QBoat Sunny lze připojit ke všestranným vývojářským deskám, zařízením a aplikacím v oblasti IoT a lze jej používat jako server pro malé/soukromé aplikace IoT nebo uzel/bránu pro fog computing ve velkých/veřejných prostředích IoT. Výkonné zařízení QBoat Sunny může vývojářům ušetřit nemalé poplatky za přenosovou šířku nebo náklady na cloud computing a lze je integrovat do různých scénářů využití.

QBoat Sunny nabízí vynikající výkon zpracování a ukládání díky procesoru Annapurna Labs AL-314, 2 GB RAM a dvěma slotům M.2 SATA SSD (o délce 2260 a 2280). Kromě toho je zařízení QBoat Sunny vybaveno třemi porty 1000BASE-T, dvěma porty USB 3.1 Gen 1 typu A a slotem M.2 pro instalaci bezdrátového modulu (délky 2230). QBoat Sunny využívá QTS Lite, jednodušší verzi oceněného a úspěšného operačního systému QTS společnosti QNAP. QTS Lite nejenže disponuje hlavními funkcemi QTS (včetně File Station, Storage Manager, Síťový a virtuální přepínač a App Center), ale také nabízí vývojářům IoT Container Station a QIoT Suite Lite. QBoat Sunny má vynikající hardwarový/softwarový výkon a rozšiřitelnost pro budování univerzálních scénářů IoT pro zefektivnění vývoje a pro zajištění toho, aby IoT byly pro každého přístupnější a zábavnější.

Louis Chen, produktový manažer společnosti QNAP, prohlásil: „Uvedení QBoat Sunny je odrazem našeho odhodlání podporovat inovace v odvětví IoT a výrobcům a systémovým integrátorům v této oblasti dává do rukou snadno použitelné a vysoce flexibilní řešení s nižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO). QBoat Sunny je mini server/brána IoT příští generace s dvěma úlohami/funkcionalitou a mnoha možnostmi v oblasti edge computing; navíc operační systém QTS Lite nabízí univerzální funkce a podporu pro Container Station a QIoT Suite Lite. Jak noví, tak pokročilí výrobci mohou QBoat Sunny skvěle využívat s náležitými balíčky a uvolnit potenciál IoT na maximum.“

QBoat Sunny nabízí kompletní funkce a je za dostupnou cenu. Lze jej využívat jako zabezpečený, nákladově efektivní centrální server v malém/soukromém cloudovém řešení IoT a jako server pro fog nebo edge computing nebo brána datového filtru a reléový server ve velkém/veřejném cloudovém prostředí IoT. Náklady na veřejný cloud, jako jsou poplatky za zpracování a přenosovou šířku, lze udržet na minimu, protože prostředky lze distribuovat a využívat efektivnějším způsobem.

Container Station je nenáročné kontejnerizované virtualizační řešení společnosti QNAP pro kontejnery Docker a LXC. Vývojáři mohou snadno migrovat aplikace do QBoat Sunny, aniž by je museli vyvíjet znovu. Docker Hub také nabízí univerzální kontejnery, které lze stáhnout do Container Station a okamžitě používat. QIoT Suite Lite je exkluzivní integrovaný balík pro IoT společnosti QNAP obsahující oblíbené aplikace IoT s otevřeným zdrojem, jako je Node-RED a Freeboard, pro zvládnutí všech kroků vývoje projektu IoT v jednom rozhraní. I amatérští tvůrci mohou mít z QIoT Suite Lite užitek a snadno budovat své první aplikace IoT a potom je s růstem projektu rozšiřovat.

Klíčové specifikace

  • QBoat Sunny: Čtyřjádrový procesor Annapurna Labs AL-314, 2GB DDR3 RAM

Dostupnost

Nový jednodeskový mini server IoT QBoat Sunny je nyní k dispozici. Další informace můžete získat a na kompletní produktovou řadu QNAP se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.