QIoT Suite Lite společnosti QNAP umožňuje hybridní cloudová řešení pro IoT a úspěšně na Taiwanu provozuje chytré zemědělství

Taipei, Taiwan, 5.září 2017 – Společnost QNAP® Systems, Inc. je aktivním účastníkem IoT a dnes oficiálně zveřejnila svou inovativní privátní cloudovou platformu IoT, QIoT Suite Lite, která využívá bezpečné zpracování dat a privátní úložiště od QNAP NAS a usnadňuje hybridní cloudová řešení IoT, aby maximalizovala výhody jak z privátních, tak veřejných cloudů. Strategie služby QIoT se více zaměřuje na spolupráci se systémovými integrátory a pomáhá organizacím při zachycení maximální digitální hodnoty za účelem zvýšení obchodního potenciálu IoT.

Teddy Kuo, předseda společnosti QNAP, uvedl: „Naší vizí vzhledem k QIoT je, aby průmyslová odvětví, akademici a výrobci prozkoumali hodnotu velkých objemů dat loT a pomohli jim zvýšit efektivitu a kvalitu v pracovním a soukromém prostředí s cílem zajistit, aby lidé měli užitek ze zabezpečených a cenově výhodných výsledků loT s minimálními finančními investicemi.“

V roce 2017 se společnost QNAP spojila s organizací Webduino, aby implementovala řešení QIoT pro Zemědělskou výzkumnou a rozšiřovací stanici v oblasti Taoyuan na Taiwanu. Analytická doporučení pro zemědělské plány a vzdálené sledování jsou zjednodušena a nabízejí pokročilé metody pro činnosti a správu v oblasti zemědělství. Zatímco QIoT Suite Lite shromažďuje a ukládá místní data (např. vlhkost, teplota, úrovně pH) získaná prostřednictvím inteligentních senzorů, zemědělci mohou na dálku za použití počítačů a mobilních zařízení v reálném čase dostávat informace, které jim umožňují reagovat na změny okamžitě a šetřit čas a pracovní síly potřebné ke kontrole místních podmínek. QIoT zmocňuje zemědělské aplikace IoT, aby zemědělcům pomáhaly řešit problémy a zdokonalit správu; vyznačuje se poměrně dostupnou implementací a nižšími požadavky na dovednosti.

QIoT Suite Lite disponuje flexibilní architekturou a integruje řadu služeb třetích stran. QIoT Suite Lite například podporuje (ale nejen) vývojové elektronické desky a zahajovací sady včetně Arduino Yun, Raspberry Pi® a Intel® Edison pro snazší implementaci; umožňuje sdílení pomocí API pro zasílání shromážděných dat zařízení uložených na QNAP NAS do dalších ovládacích panelů, jako je Microsoft® Power BI k dalším analýzám dat; specifické modely QNAP NAS podporují AWS Greengrass za účelem využití služeb cloud computing Amazon®. QIoT Suite Lite kombinuje výhody soukromých a veřejných cloudů a umožňuje větší flexibilitu aplikací za účelem podpory systémových integrátorů IoT v jejich přístupu k diametrálně rozdílným případům používání IoT, a to s mimořádnou dostupností.

QIoT Suite Lite může také řešit pokročilejší případy využití IoT, jako je Fog Computing, u něhož větší počet QNAP NAS pracuje jako uzly Fog nebo Edge hierarchickým způsobem a řeší rozsah a distribuci kontroly vyžadované ze strany Fog Computing.

Řešení QIoT jsou vynikajícím způsobem prezentována na akcích IoT Tech Expo Global 2017 a CeBIT 2017. Společnost QNAP také aktivně podporuje skutečné praktiky IoT při pořádání soutěží QNAP Hackathon pro chytrá města na veletrhu Secutech Taipei 2017 a sérií praktických seminářů QIoT ve snaze lidem pomoct, aby si uvědomili neomezené možnosti IoT spolu s QNAP NAS.

Dostupnost
QIoT Suite Lite v1.0 je nyní k dispozici v QTS App Center.
Více se o QIoT Suite Lite dozvíte na stránce https://www.qnap.com/solution/qiot-suite/cs-cz/