Představujeme nový Ultra HD monitor Toshiba TUM-32PRO1 – přináší věrný obraz pro kreativní profesionály

 • Ultra HD monitor s úhlopříčkou obrazu 80 cm (32″) a věrným podáním barev pro výjimečnou kvalitu obrazu
 • Jeho gamut pokrývá 99 % barevného prostoru Adobe RGB a má i režimy sRGB, BT-709, EBU, SMPTE-C a TV/film
 • Antireflexní úprava redukuje případné odlesky pro jasný obraz i na přímém slunečním světle

ISE14_TB140204FH0225m

Tisková zpráva ke stažení

Společnost Toshiba Europe GmbH uvedla TUM-32PRO1 – stylový Ultra HD (UHD) monitor s úhlopříčkou obrazu 80 cm (32″) a s gamutem, který pokrývá 99 % barevného prostoru Adobe RGB. Díky tomu může monitor kreativním profesionálům nabídnout vysokou kvalitu obrazu s ostrými a jasnými detaily. 4K panel s několika režimy obrazu a širokými pozorovacími úhly zobrazí obraz s extrémní věrností, což z něj dělá ideální volbu pro editaci fotografií, videoprodukci a designová studia.

Model TUM-32PRO1 byl vytvořen pro profesionály, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu obrazu. Tento monitor, který si najde své uplatnění od filmového průmyslu až po zdravotnictví, je ideální pro zobrazení toho nejostřejšího obrazu s vynikající reprodukcí barev. Televizní stanice, filmoví producenti a designéři si také mohou svou práci prohlédnout na dálku při nastaveném režimu „broadcast“ a využívat různé režimy zobrazení.

Realistické podání barev

Monitor TUM-32PRO1 zobrazí 99 % barevného gamutu Adobe RGB, který je do značné míry uznáván jako průmyslový standard. Díky pokrytí většího rozsahu barev, zejména modré a zelené, je tento monitor vhodný pro použití v nakladatelstvích. Je s ním možné dosáhnout natolik věrné reprodukce, že bude obraz k nerozeznání od tištěných materiálů a půjde tak lépe navrhovat publikace bez nutnosti tisku. Monitor se také může pochlubit 10bitovým zpracováním barev, díky kterému dokáže zobrazit neuvěřitelných 1 073 740 000 barev. Navíc je vybaven celou řadou funkcí pro vylepšení obrazu, které dohromady vytváří skutečně živý a realistický obraz.

Fotografové, tiskárny a vydavatelé mohou pořizovat fotografie pomocí fotoaparátu podporujícího ukládání fotek v režimu Adobe RGB a tento barevně věrnější obraz zobrazit a upravit na Adobe RGB monitoru a nakonec jej i vytisknout. Kromě toho je monitor TUM-32PRO1 také kompatibilní s hlavními průmyslovými barevnými standardy BT-709, SMPTE-C a EBU.  Díky televizním a filmovým režimům je na něm možné sledovat video podobným způsobem jako na běžných televizorech.

Uvidíte rozdíl

Monitor TUM-32PRO1 je opatřen antireflexní úpravou pro omezení odlesků z okolních zdrojů světla. Ani intenzivní světlo a odrazy tak nemohou ovlivnit obrazovou kvalitu. Kromě toho je displej podsvícen pomocí technologie Direct LED s funkcí local dimming, která pomocí stmívání jednotlivých zón zvyšuje celkový kontrast, zatímco je díky skenování podsvitu eliminováno rozostření pohybu. Korekční obvod uniformity od Toshiby automaticky seřizuje jas i barvy a zaručuje, že je vše správně reprodukováno na celé ploše obrazovky.

Uživatelům, kteří nepracují s Ultra HD obsahem, dává monitor TUM-32PRO1 možnost převést obrázky až do 4K standardu díky vlastní technologii Super Resolution – snadný a efektivní způsob, jak zlepšit kvalitu prezentací, demonstrací a výstav.

Plně vybavený a s jednoduchým ovládáním

I přes velké množství funkcí se monitor TUM-32PRO1 ovládá velmi snadno. Monitor obsahuje nástroj X-Rite pro kalibraci barev, který uživatelům umožňuje dosáhnout věrné reprodukce barev a odstínů. Uživatelé mohou rychle a podrobně upravit obraz přes síť LAN ze svého počítače nebo tabletu. Kompletně nastavit monitor tak zvládnou bez použití menu na obrazovce.

Na monitorech TUM-32PRO1, které jsou navrženy a vyráběny v Japonsku, je vidět kvalita na každém prvku. Nastavitelný stojan umožňuje natočit monitor na výšku, což přináší větší flexibilitu. Přítomnost stínícího krytu zase oceníte v prostředí s vysokou úrovní okolního světla – kryt je možné případě potřeby připojit a snížit jím množství odlesků.

Ultra HD monitor TUM-32PRO1 bude k dispozici v Evropě během prvního čtvrtletí 2014.

Toshiba TUM-32PRO1:

 • LCD panel: Ultra HD displej s rozlišením 3 840 × 2 160 px a podsvícením Direct LED
 • Pokrytí 99 % Adobe RGB, režimy sRGB, BT-709, EBU, SMPTE-C a TV/film
 • Součástí nástroj X- Rite pro kalibraci barev
 • Antireflexní úprava
 • Možnosti připojení: 2× HDMI®, DisplayPort (Multi-stream), 1× USB (pouze pro kalibrační sondu a servis), 1× LAN a 1× jack pro sluchátka
 • Dodávané příslušenství: stínící kryt, sada pro čištění obrazovky, HDMI® kabel, LAN kabel, DisplayPort kabel
 • Velikost úhlopříčky obrazovky: 80 cm (32″)
 • Skutečná zobrazovací plocha (š × v): 697,92 × 392,58 mm