Polaris ve spolupráci s firmou Öhlins představuje speciální edici modelu Sportsman 570

Po celosvětové premiéře zcela nového modelu Sportsman 570 pro rok 2021 představila značka Polaris řadu speciálních edicí, aby si každý jezdec přišel na své. Jednou z nich je nový Sportsman 570 EPS SP Öhlins Edition.

Speciální edice, navržená v úzké spolupráci s firmou Öhlins – proslulým výrobcem špičkových komponentů odpružení pro automobilový průmysl a motosport – je dalším modelem, postaveným na platformě Sportsman 570, určeným exkluzivně pro trhy v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Sportsman 570 EPS SP Öhlins Edition je vybaven prémiovým odpružením Öhlins, které mu poskytuje bezkonkurenční jízdní vlastnosti v terénu, lepší trakci a ovladatelnost i celkovou stabilitu a manévrovatelnost. Speciální edice má tlumiče Öhlins vpředu i vzadu, a stejně tak je na obou nápravách vybavena dvojitými A-rameny, jejichž speciální tvar dává vozidlu větší světlou výšku. Zdvih odpružení činí 20,8 cm vpředu a 24,1 cm vzadu, světlá výška má hodnotu 34 cm.

Komponenty Öhlins zvyšují kvalitu jízdy díky optimalizované charakteristice tlumení a jednotrubkové konstrukci tlumičů, která má lepší odezvu i životnost. Tlumiče Öhlins zároveň umožňují rychle a jednoduše nastavit předpětí zadních i předních pružin ve třech úrovních, a přizpůsobit odpružení jakýmkoli jízdním podmínkám.

Prémiový vzhled speciální edici Öhlins exkluzivní dodává lakování Turbo Silver a matně černé 14palcové hliníkové ráfky. Chybět nesmí ani typické žluté pružiny a speciální logo Öhlins na kapotáži. Sportsman má ve výbavě také černé kryty rukojetí a černý nárazník, který mu poskytuje lepší ochranu v terénu a dodává drsnější vzhled.

Elektrický posilovač řízení (EPS) a nový, vylepšený systém brzdění motorem (EBS) jsou rovněž součástí standardní výbavy modelu 2021 Sportsman 570 Öhlins Edition. Systém EBS byl vyvinutý s důrazem na lepší kontrolu nad řízením v jakémkoli terénu. Nová spojka má lehčí chod a snáz se ovládá v nízkých rychlostech.

Kompletně modernizované modely Sportsman 570 mají nový výrazný design – včetně nové skříňky na řídítkách s integrovaným pracovním světlem a vestavěným konektorem na dobíjení. Přední LED světlomety mají vestavěné směrovky, zatímco nová kapotáž má ostřejší, agresivnější tvary. Nová, výkonnější 18AH baterie se přemístila pod přední nosič, kde je k ní snazší přístup. Řada nových komponentů, jako jsou například utěsněná pouzdra odpružení, vylepšené brzdové hadice, nová A-ramena či plně utěsněná zapalovací skříňka zvyšují odolnost a životnost stroje.