Polaris rozšiřuje off-roadové možnosti novými a vylepšenými stroji napříč celou modelovou řadou pro rok 2022

Vybrané modely budou dostupné v Evropě, na Středním Východě a v Africe v druhé polovině tohoto roku*.

Praha (9. srpna 2021) – Značka Polaris odhalila svoji modelovou řadu 2022, která je plná inovací a modernizací inspirovaných jezdci napříč modely RANGER, RZR, GENERAL a Sportsman.

Po roce, ve kterém se začalo outdoorovým aktivitám věnovat nejvíce zákazníků v historii, představuje Polaris prvotřídní modely, které usnadňují práci venku, přinášejí dobrodružství a zábavu a jsou určené jak začínajícím, tak zkušeným jezdcům. Nová nabídka pro rok 2022 zahrnuje:

 • Zcela nový RANGER SP 570 je postaven na míru rodinám, majitelům pozemků, farmářům a lovcům, kteří tvrdě pracují a umí se bavit. Nový RANGER střední kubatury zvyšuje efektivitu při zvládání náročných pracovních úkolů a umožňuje tak trávit více času s přáteli a rodinou.
 • Limitované edice ATV Sportsman 570 a XP 1000 jsou sériově vybaveny 7palcovým dotykovým displejem, který lze ovládat v rukavicích, se systémem RIDE COMMAND zahrnujícím GPS navigaci a komunikační systém, který posouvá jízdní zážitek s ATV na novou úroveň.
 • Model GENERAL XP 1000 v edici Trailhead je nabitý prémiovými prvky a nabízí celkově lepší jízdní vlastnosti na cestách. Nejnovější GENERAL je ultimátní stroj pro outdoorové nadšence, kteří hledají nové cíle, a mění význam slova dobrodružství.
 • Model RZR 200 EFI je určen pro novou generaci off-roadových jezdců, a nabízí více výkonu i lepší jízdní vlastnosti těm nejmladším. V oblasti bezpečnosti přepisuje pravidla díky systémům RIDE CONTROL a Helmet Aware.
 • Řada RZR full-size dostává řadu vylepšení, včetně dobíjecího portu na palubní desce, který zefektivňuje údržbu akumulátoru a zajišťuje účinnější nabíjení u modelů RZR XP, zatímco modely Pro XP Premium a Ultimate nabízí více komfortu a bezpečnosti díky novým dveřním panelům.
 • Zcela nová řada prémiových úložných systémů a příslušenství Rhino-Rack®, speciálně navržená pro vozidla RANGER a GENERAL, dodává nejprodávanějším užitkovým side-by-side vozidlům a crossoverům ještě více praktičnosti a všestrannosti.

„‘THINK OUTSIDE‘ není jen reklamní slogan. Je to životní styl a způsob myšlení našich zákazníků. To oni jsou inspirací a hnacím motorem pro vylepšování našich produktů a navrhování průlomových designových řešení, která vyvíjíme, abychom posouvali jejich outdoorové zážitky pořád dál,“ říká Steven Menneto, prezident společnosti Polaris Off Road. „Ať už jde o přivádění mladých jezdců k modelům RZR, implementaci moderních technologií do ATV vozidel, posilování segmentu užitkových vozidel střední kubatury nebo navrhování užitkové řady GENERAL, která posouvá dobrodružství v terénu na vyšší úroveň, neustále vylepšujeme naši nabídku, která umožňuje novým i stávajícím jezdcům zažívat totéž.“

Polaris RANGER

RANGER SP 570

RANGER CREW SP 570

RANGER SP 570 edice NorthStar

RANGER CREW SP 570 edice NorthStar

Řada Polaris RANGER už více než dvacet let pomáhá svým majitelům efektivněji zvládat pracovní úkoly, takže jim zbývá více času, který mohou trávit s rodinou a přáteli. Zcela nová řada RANGER SP 570 není žádnou výjimkou. V duchu hesla „tvrdší práce, plynulejší jízda,“ má RANGER SP 570 ve výbavě větší nákladový box, disponuje větší světlou výškou a širší nabídkou volitelných úložných prostor a příslušenství. To všechno dohromady tvoří dokonalý stroj pro práci i zábavu.

„Naši zákazníci vyznávají aktivní životní styl a nechtějí dělat kompromisy mezi dvěma věcmi, na kterých jim nejvíce záleží: odváděním kvalitní práce a trávením času s rodinou,“ řekl Chris Judson, viceprezident divize RANGER, GENERAL a ATV. „RANGER SP 570 byl navržen tak, aby nemuseli obětovat jedno pro druhé; je skvělý při práci, zábavný při jízdě a má optimální velikost.“

Zcela nový RANGER SP 570, dostupný v provedeních jako dvoumístný a CREW model, spojuje robustní design, prvotřídní motor Prostar 570 o výkonu 44 koní a kapacitu tažného zařízení 680 kg, zatímco modernizovaný nákladový box nabízí o téměř 30 % více prostoru a má největší objem ve své třídě. Vylepšený poloměr otáčení a kompaktní šířka 140 cm pomáhají lepší manévrovatelnosti na stísněném prostoru. S více než 40 novými položkami příslušenství, včetně kabinových systémů Pro Shield, v dané třídě exkluzivním audio systémem JBL® a technologií RIDE COMMAND se RANGER SP 570 může přizpůsobit mnoha různým způsobům využití. Pro jezdce, kteří chtějí maximální komfort ve středním balení, je určena edice RANGER SP 570 NorthStar, vybavená kabinovým systémem Pro Shield a topením přímo z výroby.

Kromě zcela nové řady RANGER SP 570, dostala řada full-size modelů RANGER pro rok 2022 několik vylepšení. Polaris vždy naslouchá svým zákazníkům a dealerům a nová full-size řada zahrnuje vylepšení, která jsou přímým výsledkem jejich zpětné vazby. Více komfortu a lepší schopnosti jsou pro zákazníky užitkových side-by-side vozidel rozhodující, a proto RANGER modelového roku 2022 přidává následující:

 • Modernější HVAC – Vylepšený systém klimatizace je vybaven variabilním kompresorem, takže dosahuje rychlejšího chlazení a nižších teplot, aby jezdec zůstal v pohodě i za těch největších veder, a to i když motor běží jen na volnoběh. Dostupné u modelu XP 1000 NorthStar.
 • Zcela nová sedadla – Nový design sedadel nabízí vyšší úroveň komfortu díky lepšímu polstrování a prémiovějšímu materiálu, zatímco vylepšené podpěry drží jezdce bezpečněji na místě při jízdě v náročném terénu. Dostupné u modelů XP 1000 a XP 1000 NorthStar.
 • 8vrstvé pneumatiky Pro Armor X-Terrain – Nabízí zvýšenou životnost a zároveň zachovávají prvotřídní jízdní komfort a trakci v každém terénu. Dostupné u modelů XP 1000.

Polaris RZR

2022 RZR Trail

2022 RZR XP 1000

2022 RZR Pro XP

Polaris RZR, značka definující kategorii výkonných sportovních side-by-side vozidel, přichází s množstvím nových prvků a barevných variant napříč celou modelovou řadou. Řada RZR Pro XP dostává dobíjecí port na přístrojové desce, který zajišťuje efektivnější údržbu akumulátoru a usnadňuje dobíjení. Kromě toho mají modely RZR Pro XP Premium a Ultimate nové dveřní panely zvyšující komfort a ochranu během jízdy. U modelu RZR Trail Premium pak nový režim Turf Mode umožňuje snadněji projíždět utažené zatáčky na úzkých cestách odemčením zadního diferenciálu.

Spolu s těmito vylepšeními modelu RZR novinka RZR Pro XP Sport nahradí v modelové řadě model RZR XP Turbo a nabídne zákazníkům výrazný nárůst užitné hodnoty v podobě vyššího výkonu, lepších jízdních vlastností, designu a síly. RZR Pro XP Sport nabízí ve srovnání se svým předchůdcem o 8 % vyšší výkon a o 5 cm vyšší zdvihy odpružení. RZR Pro XP Sport, který se pyšní vylepšeným kokpitem s širšími možnostmi nastavení a silnější převodovkou a předními hnacími osami plus dalšími prvky, je připraven na každou výzvu. 

Pro rok 2022 získává řada RZR rovněž nové zajímavé možnosti doplňkového příslušenství. Podobně jako sada RZR Pro XP Rockford Fosgate® LE, která je nyní v nabídce pro model RZR Pro XP, bude k dispozici sada na vylepšení audio systému Rockford Fosgate® Stage 5 Audio Upgrade Kit. Tato sada obsahuje 400wattový 12palcový subwoofer s kompletními systémovými 100W reproduktory a dosahuje dvojnásobného výkonu, takže posune vaše hudební zážitky na novou úroveň. Navíc značka Pro Armor představuje zcela novou pneumatiku Crawler AT navrženou pro optimální jízdní vlastnosti a dvě verze 14palcových ráfků kombinujících pevnost a styl, které dají vašemu RZR prémiový vzhled.

„RZR Pro XP byl dlouho ikonou výkonného off-roadu a jsme velmi rádi, že se nám podařilo posunout jeho vlastnosti a schopnosti ještě dál,“ řekl Reid Wilson, vicepresident divize RZR, Polaris. „S novým modelem RZR Pro XP Sport nabízíme výkonnější přeplňovaný vstupní model řady Multi-Terrain, a to je něco, co zákazníci určitě ocení.“

Polaris GENERAL

2022 GENERAL XP 1000 edice Trailhead

2022 GENERAL XP 4 1000 edice Trailhead

Hlavní novinkou nabídky Polaris GENERAL 2022 je zcela nová edice GENERAL XP 1000 Trailhead. Tato limitovaná edice je k dispozici ve dvou- a čtyřsedadlové verzi a má jedinečnou výbavu, která vás spolehlivě a komfortně provede tím nejtěžším terénem, přičemž na cestu za dobrodružstvím můžete vzít i své přátele, rodinu a potřebné vybavení. Edice Trailhead je postavena na nejprodávanější platformě GENERAL XP 1000 a doplněna o prvky, které posunou off-roadový životní styl nováčků i zkušených jezdců.

„Čím dál více lidí se začíná věnovat outdoorovému rekreačnímu ježdění po stezkách a rozlehlých pozemcích napříč zemí,“ řekl Chris Judson, vicepresident divize RANGER, GENERAL a ATV. „Někteří teprve poznávají chuť zábavy a vzrušení z outdoorových dobrodružství. Ale pro ty, kdo chtějí jít dál při hledání nových cílů a zážitků, je edice GENERAL XP 1000 Trailhead jako stvořená. Zvládne delší a dobrodružnější výlety, naložená jezdci i veškerou jejich výbavou.“

Edice Trailhead je ultimátní dobrodružný terénní stroj s rozšířeným úložným prostorem na nezbytnou výbavu a náklad, který je schopný objevovat nové cíle a nová dobrodružství. Nabízí následující výbavu:

 • RIDE COMMAND – Díky exkluzivnímu systému RIDE COMMAND zůstane jezdec ve spojení a udrží správný směr. 7palcový dotykový displej, který lze ovládat v rukavicích, zobrazuje infotainment obsahující GPS navigaci, do které si jezdec prostřednictvím waypointů může uložit vlastní cíle a následně projet uloženou trasu, a to dokonce i v místech bez signálu mobilního operátora. Funkce Group Ride umožňuje jezdcům objevovat nové cesty samostatně a ukládat projetou trasu, zatímco funkce Follow the Leader umožňuje určenému vůdci skupiny zanechat digitální stopu pro ostatní a ukázat jim ta nejlepší místa pro dobrodružství. Vozidla vybavená systémem RIDE COMMAND si mohou vzájemně posílat také skupinové zprávy bez potřeby signálu mobilního operátora.
 • Nosič na korbu Lock & Ride Adventure – Na nákladovém boxu s nosností 272 kg je nosič s postranicemi MOLLE, na který lze bezpečně uložit a připevnit dalších 23 kilogramů výbavy, takže si jezdci mohou na výlet sbalit všechno, co potřebují.
 • Audio systém Rockford Fosgate® – Audio systém Rockford Fosgate® Stage 3 nabízí výkonný a naprosto čistý zvuk, takže si jezdci mohou svůj oblíbený playlist vychutnat při každém dobrodružství.
 • Světelná rampa na nárazníku –11palcová výkonná světelná rampa Pro Armor integrovaná do předního nárazníku zvyšuje viditelnost a prodlouží tak den strávený venku.
 • Adventure design – Unikátní embosovaná 3-D grafika s motivem mapy na podkladu v odstínu Matte Blue Slate s detaily v barvě Matte Orange Rust nepochybně vynikne v davu a prozradí vašeho dobrodružného ducha.

Polaris GENERAL zůstává na pozici leadera segmentu side-by-side crossoverů a pro rok 2022 tato modelová řada dostává několik vylepšení, navržených přímo na základě zpětné vazby od zákazníků. Vpředu má většina modelů vylepšený naviják s novou funkcí Auto-Stop, syntetickým lanem, novým černým kovaným hákem, hliníkovým vodícím okem a gumovým izolátorem. Modely se systémem RIDE COMMAND nyní dostanou nově také režim Plow. Při správné instalaci režim Plow automaticky spouští a zdvihá pluh při řazení ze stupně Park na Low nebo Reverse a usnadňuje tak práci s pluhem.

Kromě toho modely se systémem RIDE COMMAND dostanou nový audio systém Rockford Fosgate® Stage 3 se čtyřkanálovým zesilovačem, nezávisle nastavitelnou hlasitostí vpředu a vzadu a automatickým nastavováním hlasitosti. Pro maximální zážitek z poslechu je v nabídce příslušenství nový speciální 400W zesilovač s 10palcovým subwooferem ve 25litrovém obalu. U dvou- i čtyřsedadlových modelů jsou k dispozici nové barvy a grafika napříč celou modelovou řadou.

Polaris Sportsman

2022 Sportsman 570 Ride Command Edition

2022 Sportsman XP 1000 Ride Command Edition

Polaris Sportsman, nejprodávanější řada automatických ATV 4×4, představila dvě nové limitované edice, vybavené systémem RIDE COMMAND. Nové edice Sportsman 570 and XP 1000 RIDE COMMAND s exkluzivními technologiemi, vyšším výkonem a lepší průchodností terénem, mají za cíl zvýšit off-roadový životní styl jezdců na všech úrovních zkušeností.

„Neustále pracujeme na tom, abychom jezdcům na ATV poskytovali ty nejlepší možné zážitky, a vybavení modelu Sportsman technologií RIDE COMMAND je toho nejnovějším příkladem,“ řekl Judson. „Ať už při sólovém výletu nebo jízdě ve skupině, nové edice Sportsman RIDE COMMAND poskytnou jezdcům více sebejistoty a schopnost zůstat ve spojení a objevovat nové cesty i cíle.“

Modely limitované edice RIDE COMMAND umožňují jezdci zůstat ve spojení díky exkluzivní komunikační technologii, která funguje i v místech, kde není signál mobilního operátora. Jezdec může mít telefon uložený v kapse a držet za jízdy řídítka oběma rukama, a zároveň mít přehled o trase a poloze ostatních jezdců. Ale to není všechno. Tyto dva modely jsou vybaveny populárními funkcemi pro jezdce, kteří chtějí vyrazit do terénu ve velkém stylu. Standardní výbava nových edicí 2022 Sportsman 570 a XP 1000 RIDE COMMAND Editions zahrnuje následující prvky:

 • RIDE COMMAND – Díky exkluzivnímu systému RIDE COMMAND jezdec zůstane ve spojení a udrží správný směr. GPS navigace, do které si jezdec prostřednictvím waypointů může uložit vlastní cíle a následně projet uloženou trasu, funguje dokonce i v místech bez signálu mobilního operátora. Funkce Group Ride umožňuje jezdcům objevovat nové cesty samostatně a ukládat projetou trasu, zatímco funkce Follow the Leader umožňuje určenému vůdci skupiny zanechat digitální stopu pro ostatní a ukázat jim ta nejlepší místa pro dobrodružství. Vozidla vybavená systémem RIDE COMMAND si mohou vzájemně posílat také skupinové zprávy bez potřeby signálu mobilního operátora. Součástí sériové výbavy je rovněž režim Plow, který automaticky spouští a zdvihá pluh při řazení ze stupně Park na Low nebo Reverse. Ten je k dispozici jako příslušenství pro modely Sportsman 2022.
 • Multi-Select EPS – Novinkou u všech modelů Sportsman 2022 vybavených elektronickým posilovačem řízení je možnost volby ze tří úrovní intenzity funkce posilovače řízení podle aktuálních podmínek. Tato možnost zvyšuje komfort a sebejistotu při jízdě po farmě či v terénu.
 • Výkonné LED osvětlení – Prodlužte si den za řídítky s novými LED světlomety a LED přídavnými světlomety, které svítí současně s dálkovými světly a poskytují lepší viditelnost za tmy, když vaše jízda začíná brzy ráno a trvá dlouho do večera.
 • Vylepšené pneumatiky Duro® – Oba modely dostaly větší pneumatiky Duro® (26palcové u modelu 570 a 27palcové u XP 1000) obuté na 14palcových hliníkových ráfcích, které poskytují větší světlou výšku, lepší trakci a stabilitu v zatáčkách, takže jste připraveni na cokoli, co na vás v terénu číhá.
 • Větší světlá výška, méně údržby – Přední a zadní klenutá A-ramena maximalizují využitelnou světlou výšku pod strojem a usnadňují přejíždění přes překážky na cestě, zatímco konstrukce utěsněných ložisek odpružení odolává vnějším vlivům a snižuje nároky na údržbu.
 • Více ochrany a užitné hodnoty – Přední nárazník poskytuje zvýšenou ochranu před poškozením, zatímco naviják Polaris Pro HD s kapacitou 1588 kg, funkcí Auto-Stop a syntetickým lanem je součástí standardní výbavy a umožňuje odstranit z cesty nečekané překážky.
 • Více úložného prostoru pro modely 570 – Podsedlová taška je standardem u edice 570 RIDE COMMAND, nová nabídka volitelného příslušenství zahrnuje tašky na blatník, svinovací tašky a tašky na rozšíření zadního nosiče, takže s sebou můžete vzít víc věcí.

Polaris Youth

2022 RZR 200 EFI

Pro rok 2022 přináší Polaris inovace a vylepšení do kategorie dětských side-by-side vozidel v podobě zcela nového modelu RZR 200 EFI. Model RZR 200 EFI nahrazuje populární RZR 170 EFI a zavádí nové standardy v oblasti dětského ježdění díky exkluzivním bezpečnostním inovacím, jako je systém RIDE CONTROL s funkcí omezení maximální rychlosti, geofencing, nebo technologie Helmet Aware – to vše ovládané přes aplikaci RIDE COMMAND.

Model RZR 200 EFI nabízí mladým jezdcům ve věku 10+ dokonalý vstup do zábavného a vzrušujícího světa off-roadového ježdění. Řada bezpečnostních inovací znamená, že rodiče a dospělí jezdci si svou jízdu mohou bezstarostně užívat. Model RZR 200 EFI je rovněž vybaven sedlem pro spolujezdce, takže děti se o zábavu mohou podělit s kamarádem, a nabídka příslušenství jim umožní přizpůsobit své první vozidlo k obrazu svému.

„Model RZR 200 EFI nabízí dětem zvladatelné parametry a bezpečnostní technologie, které ocení hlavně rodiče,“ řekl Judson. „Toto je produkt, který může růst s mladými jezdci tak, jak budou sbírat více zkušeností a dovedností. A když získají pocit vlády nad strojem a svobody, vyroste z nich nová generace off-roadových nadšenců.“

 • Youth RIDE CONTROL – Umožňuje rodičům mít pod kontrolou rychlost a ohraničit jízdní prostor přímo z aplikace RIDE COMMAND, a zároveň pomáhat dětem při zlepšování dovedností a sportovním vývoji.
  • Technologie Helmet Aware – Díky možnosti přednastavit ovládací prvky vozidla a signálu systému Helmet Aware lze zamezit nastartování vozidla, pokud dítě nemá nasazenou přilbu.
  • Omezení rychlosti – Dovolí dětem jezdit jen takovou rychlostí, jaká odpovídá jejich věku, zkušenostem a terénu. Maximální rychlost lze snadno nastavit z aplikace RIDE COMMAND.
  • Geofencing – Pomáhá udržet děti na dohled jednoduchým nastavením a hlídáním jízdního prostoru a rychlostních limitů uvnitř a vně tohoto prostoru.
 • Funkční displej – Jezdec může snadno sledovat svou rychlost za volantem, zatímco rodiče si mohou rychlost zobrazit zpětně, pokud bylo dítě z dohledu.
 • Včetně přileb – Model RZR 200 EFI má ve výbavě dvě přilby a jeden vysílač systému Helmet Aware.
 • Motor 180 cm3 EFI – Dává dětem dost výkonu k bezpečnému zvládnutí různých typů terénu a při studených startech ke spolehlivému spuštění nepotřebuje sytič.
 • Vylepšená průchodnost terénem – Přední dvojitá A-ramena, přední a zadní nezávislé odpružení se zdvihem 18 cm, 24palcové pneumatiky a 25 cm světlé výšky – to vše pomáhá lépe překonávat překážky, zatímco jízda zůstává plynulá.
 • Pevné dveře ve standardní výbavě – Děti mohou své nejlepší zážitky prožívat bezpečně uvnitř, zatímco všechno ostatní zůstane venku.
 • LED přední a zadní světla – Zlepšují viditelnost za šera a tmy a prodlouží tak den za volantem. Vozidlo je zároveň lépe viditelné pro ostatní jezdce na trati. Ve výbavě je rovněž nepřehlédnutelná vlajka.
 • Kompletní nabídka příslušenství – Komfort a ochranu zvýší přední a zadní nárazníky, ochranné slidery, střední a vysoké plexištíty, zadní taška či kola a pneumatiky Pro Armor.

Úložné systémy Rhino-Rack® pro řady RANGER a GENERAL

Kromě nových a vylepšených modelů vozidel v nabídce 2022 připravil Polaris ve spolupráci s jedničkou oboru Rhino-Rack® zcela novou kolekci prémiových úložných systémů a příslušenství speciálně navrženou pro vozidla RANGER a GENERAL. Lídra ve světě off-roadu tak doplňuje uznávaná značka outdoorového vybavení dodávající spolehlivé střešní nosiče se snadnou montáží, nosiče na korbu a další příslušenství, které pomáhá uživatelům udělat víc práce nebo se lépe připravit na další dobrodružství. Exkluzivní úložné systémy Rhino-Rack® vyvinuté s využitím nejnovějších technologií a testované v těch nejnáročnějších terénních podmínkách maximalizují úložný prostor modelů RANGER a GENERAL a díky jejich snadné montáži je jezdec připraven na všechno, co den přinese.

„Zcela nové úložné systémy Rhino-Rack® ještě více zvyšují všestrannost a užitnou hodnotu, kterými jsou modely RANGER a GENERAL vyhlášené,“ řekl Steve Eastman, prezident divize Parts, Garments, & Accessories, Polaris. „Tato spolupráce podtrhuje naši posedlost inovacemi, které přinášejí zákazníkům více zábavy při outdoorovém a dobrodružném životním stylu.“

 • Nosič na korbu / střešní nosič RANGER – Nosič na korbu a střešní nosič na 3sedadlový model se montují na střechu nebo korbu RANGERU pomocí úchytů Rhino-Rack® (prodávaných samostatně). Umožňují přepravu nákladu nad hlavou, zvětšují nákladový prostor v korbě a uvolní místo v kabině. Střešní nosič pro model Crew je rovněž v nabídce, a to včetně úchytů.
 • Nosič na korbu Lock & Ride GENERAL – Rychle jej namontujete na korbu vašeho modelu GENERAL a můžete tak snadno přestavět pracovní vozidlo na víkendové, či zvětšit nákladový prostor v korbě a uvolnit místo v kabině
 • Úchyty a příslušenství Rhino-Rack® – Bezpečně připevní veškeré nářadí a výbavu, ke kterým se potřebujete v terénu rychle dostat. Nabídka příslušenství zahrnuje držák náhradního kola, multifunkční držák nářadí, úchyt trakční desky, držák zbraně, rohovou přihrádku na korbu a držák rychlozdviháku.

Úložné systémy a příslušenství Rhino-Rack® budou u dealerů k dispozici v druhé polovině tohoto roku.

Poznámka pro redaktory:
*Ne všechny modely 2022 budou v nabídce na všech trzích v Evropě, na Středním Východě a v Africe.

Polaris Sportsman

Polaris Ranger

Polaris General

Polaris RZR

Polaris Youth