Polaris se připravuje na český OffRoad Maraton 2023

OffRoad Maraton v České republice je populární seriál závodů pro milovníky rychlé jízdy, bláta, mizejících písečných cest a vůně benzínu, a je určen pro všechny motoristické nadšence bez rozdílu věku a pohlaví, ale se srdcem na správném místě.

Pro společnost Polaris je OffRoad Maraton příležitostí ukázat skutečný potenciál modelových řad RZR a Scrambler a talent jezdců závodního týmu Polaris CZ a několika dalších týmů zúčastněných prodejců. Tento Maraton představuje intenzivní sérii závodů, které se konají po celé České republice, s pětihodinovou délkou pro kategorii aut (včetně SSV) a tříhodinovou pro čtyřkolky.

V OffRoad Maratonu soutěží nejvýkonnější a nejvyspělejší vozidla typu side-by-side od značky Polaris. Jmenovitě například RZR Pro R a RZR Turbo R, které byly do nabídky zařazeny v roce 2022, a také osvědčené RZR Pro XP a Turbo S. V kategorii čtyřkolek se pak na startu objeví Polaris Scrambler XP 1000 S.

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2022

Polaris RZR Pro R se v roce 2022 umístil na prvním místě v pořadí aut, když Michal Adamík, jezdec a prodejce značky Polaris, získal 97 bodů. V těsném závěsu za ním se umístil další dealer této značky, Mirek Mazanec, s modelem RZR Turbo R, který celkově v seriálu obsadil třetí místo. Týmu Polaris CZ se v celkovém pořadí podařilo získat skvělé čtvrté místo, což je perfektní výsledek vzhledem k tomu, že do sezony vstoupil až v polovině a startoval pouze ve čtyřech závěrečných závodech. Další dva týmy podporované ostatními zúčastněnými dealery skončily v celkovém pořadí na pátém a šestém místě.

V kategorii čtyřkolek obdržel titul šampiona jezdec Polarisu Scrambler Adam Bezděk, který získal neuvěřitelných 193 bodů z 200. Šestnáctiletý jezdec sponzorovaný značkou Polaris, Ilja Kostelník, si v závěrečném kole šampionátu připsal své první vítězství, které mu vyneslo druhé místo v celkovém pořadí, pouhých 14 bodů za Adamem.

„Loňský úspěch modelů Polaris RZR a Scrambler nám napověděl, co nás čeká v letošním roce,“ říká Václav Koucký, Country Manager společnosti Meteor Motor Tech, distributora Polaris CZ. „Závodníci našeho továrního týmu, sponzorovaní jezdci a naši prodejci, kteří se účastní, jsou neuvěřitelně odhodlaní a ukazují, čeho jsou naše stroje schopné. Zde v České republice se jedná o velký šampionát, který je otevřený všem výrobcům, takže jsme velmi rádi, že se držíme na prvních příčkách.“

SEZÓNA 2023

S blížící se sezónou 2023 přibude do nabídky několik nových strojů Polaris inspirovaných výkony z předchozího roku. Polaris Česká republika bude také v součinnosti s organizátory do některých závodních víkendů zapojovat své Polaris Days, které zájemcům umožní vyzkoušet si nejnovější nabízené stroje.