Piaggio 1 Feng Chen Wang

  • PŘEDSTAVUJEME PRVNÍ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO VE VERZI UPRAVENÉ DESIGNÉRKOU FENG CHEN WANG
  • FUNKČNOST, UDRŽITELNOST A DESIGN SPOLEČNĚ PŘETVÁŘÍ MODERNÍ HODNOTY MOBILITY
  • ZE SPOLUPRÁCE VZNIKLA ROVNĚŽ SPECIÁLNÍ PŘILBA A KOLEKCE STREETWEAR OBLEČENÍ

Piaggio a Feng Chen Wang, jedna z nejodvážnějších a nejinovativnějších designérek na mezinárodním poli, společně představují speciální upravenou edici modelu Piaggio 1, nejnovějšího počinu v oblasti elektromobility od značky Piaggio. Agilní, lehký a praktický skútr Piaggio 1 díky strhujícímu designu a skutečnému citu pro detail představuje revoluci ve světě e-skútrů. Speciální edice Feng Chen Wang, která má svou předpremiéru na veletrhu EICMA 2021, vyniká exkluzivní barevnou grafikou, v níž designérka kombinuje čínské tradice (Feng se narodila v provincii Fujian na jihovýchodě Číny, která je proslulá dechberoucími přírodními scenériemi) a proslulou londýnskou kreativitu.

Vodové barvy opticky kombinují přírodní prvky vody a symbol Fénixe, který v čínské mytologii představuje ctnost a půvab. Symbol je ručně malovaný tradiční čínskou technikou, zatímco zelená barva, použitá také na potahu sedla a ráfcích, symbolizuje nejen domorodou faunu, ale rovněž univerzální hodnoty jako zdraví, prosperitu a harmonii.

Spolupráce s Feng Chen Wang dále vedla k návrhu speciální přilby a kolekce streetwarového unisex oblečení. Módní kolekce, představená v říjnu letošního roku během akce Shanghai Fashion Week, přetváří tradice do moderní a speciální podoby. Originální až šokující oblečení, ve kterém převládají recyklované materiály, je rovněž symbolem výrazné pozornosti, kterou Feng věnuje tématům udržitelných zdrojů, respektu k přírodě a kreativní recyklaci.

Exkluzivní Piaggio 1 Feng Chen Wang (ve verzích Piaggio 1 a Piaggio 1 Active) bude dostupné spolu se speciální přilbou a módní kolekcí oblečení Feng Chen Wang for Piaggio.

Feng Chen Wang

Feng Chen Wang se narodila v provincii Fujian na jihovýchodě Číny. Odtamtud odcestovala do Londýna, kde se během několika let vypracovala na špičkovou stylistku a stala se součástí nové generace módních talentů. Na její práci je vidět snaha o koncepční, osobitý a funkční styl, postavený na estetických hodnotách vycházejících z jejích čínských kořenů a zkušeností. Feng Chen Wang byla v roce 2016 nominována na cenu LVMH a na kontě má spolupráci se světoznámými značkami jako jsou Nike, Converse, UGG a Levi’s.

Piaggio 1

Piaggio 1 kombinuje výhody moderního e-skútru – obratnost a nízkou hmotnost, praktické v městském provozu, s minimalismem, praktičností, kvalitou a spolehlivostí, typickými pro skútry Piaggio.

Důraz klade především na bezpečnost, a to díky bytelnému rámu a odpružení, navrženému pro požitek z jízdy, ale také na atraktivní design s citem pro ten nejmenší detail, komfort a vysokou úroveň spolehlivosti, stejně jako na kompletní technologický balíček včetně digitálního barevného přístrojového panelu, LED osvětlení a bezklíčového zapalování. Piaggio 1 je také jediným e-skútrem ve své kategorii, který má rozměrný úložný podsedlový prostor, kam se vejde velká jet přilba.

Piaggio 1 pohání elektromotor zabudovaný do zadního kola: u verze moped s omezenou rychlostí na 45 km/h má výkon 1,2 kW, zatímco verze elektrobike je vybavena jednotkou o výkonu 2 kW.

U všech verzí je baterie umístěna pod sedlem, dá se snadno vyjmout během pouhých několika sekund a odnést na nabíječku domů nebo do kanceláře.

Piaggio 1
Rychlost 45 km/h, dojezd až 55 km v režimu ECO*, až 48 km v režimu SPORT (WMTC)

Piaggio 1 Active
Rychlost 60 km/h, dojezd až 85 km v režimu ECO*, až 66 km v režimu SPORT (WMTC)

Piaggio 1 Feng Chen Wang