Společnost QNAP® Systems, Inc. zveřejnila svou oficiální zprávu o „Virtualization Station“, která je napsána s ohledem na poskytovatele řešení a ukazuje, co je to virtualizace a další podrobné informace o QNAP Virtualization Station. Oficiální zpráva také obsahuje posouzení výkonu virtuálního počítače a výsledků, aby si čtenář mohl vybrat vhodné zařízení QNAP NAS a získat jasný obrázek o scénářích konfigurace a aplikace VM.
Pomocí P2V (Physical to Virtual) mohou organizace přeměnit stávající počítače/servery na virtuální počítače a ušetřit náklady na pořízení a údržbu hardwaru. Zároveň tak lze zjednodušit infrastrukturu a správu IT. Díky aplikaci Virtualization Station se zařízení QNAP NAS dostane nad rámec základního úložiště na novou úroveň jakožto hostitel většího počtu virtuálních počítačů a může realizovat větší uživatelský potenciál pro virtualizované servery a virtualizační aplikace. Ve spojení s pokročilými funkcemi, jako je síťový a virtuální přepínač a přímé připojení zařízení (včetně USB a GPU), poskytuje QNAP NAS vysokorychlostní vstupy a výstupy a velkou úložnou kapacitu pro uživatele v rozmanitých oborech/oblastech, takže mohou těžit z téměř neomezeného potenciálu virtualizace.
„Tato oficiální zpráva je velmi dobrou referencí, aby organizace mohly lépe pochopit koncepci moderního zařízení QNAP NAS, optimalizovanou pro virtualizaci. Ta pamatuje na úložiště, výpočetní výkon, virtualizaci a služby v jediném zařízení,“ prohlásil Alfred Li, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Aktuální výsledky posouzení výkonu virtuálních počítačů v různých modelech NAS také mohou posloužit jako užitečná znalostní báze, díky níž si uživatelé mohou zvolit model NAS podle svých potřeb a prostředí.“
Tato oficiální zpráva obsahuje výsledky posouzení výkonu šesti středních až špičkových modelů QNAP NAS podnikové třídy s virtuálními počítači, a může tak posloužit jako praktický průvodce pro organizace, které hledají spolehlivé úložné řešení pro své virtualizační aplikace. Mezi kritéria testů patřily výkon procesoru, paměti, disku a vstupu a výstupu sítě a také počet virtuálních počítačů, které lze spustit souběžně. Zde je souhrn:
- Virtuální počítač využívá virtuální (logická) jádra fyzického procesoru (jádro fyzického procesoru podporuje dvě logická jádra, pokud je povolena technologie hyperthreading). Pokud je nutné na jednom zařízení NAS spustit velký počet virtuálních počítačů, je primární podmínkou volba zařízení NAS, které má více jader a velkou kapacitu paměti.
- S technologií hyperthreading konfigurace dalších virtuálních jader pro virtuální počítač nutně neznamená, že zajistí lepší uživatelské prostředí, protože to závisí na tom, zda byla používaná aplikace optimalizována pro více vláken.
- V případě aplikací navržených pro jedno vlákno bude důležitější vyšší taktovací frekvence než počet jader.
- Pokud má vyšší prioritu výpočetní výkon a počet virtuálních počítačů běžících najednou není tak zásadní, preferuje se procesor s vyšší taktovací frekvencí.
- Nastavení cache disku bude mít přímý vliv na přístupový výkon při čtení a zápisu dat ve virtuálním počítači. Uživatelé mohou nainstalovat SSD nebo nakonfigurovat SSD cache pro zvýšení výkonu přístupu k datům.
- Grafické karty mohou zvýšit výkon a vylepšit plynulost virtuálních počítačů prostřednictvím přímého připojení GPU. Pokud grafická karta vyžaduje silnější napájení, je nutné zařízení NAS s napájením 450 W (nebo vyšším).
Oficiální zprávu o „Virtualization Station“ si přečtěte na adrese https://view.publitas.com/qnap-1/qnap_vm_white-paper_en/
Zjistěte si více o aplikaci QNAP Virtualization Station na adrese https://www.qnap.com/solution/virtualization-station-3/en/