Nové uživatelské rozhraní čteček elektronických knih PocketBook přináší vysokou úroveň pohodlí

Společnost PocketBook představuje nové uživatelské rozhraní pro své čtečky elektronických knih, které ztělesňuje základní hodnotu společnosti – zaměřuje se na pohodlí a komfort při čtení. Nové uživatelské rozhraní je výsledkem spolupráce týmu programátorů a designérů a je zásadním krokem vpřed při používání čteček.

User_Interface_7 User_Interface_6 User_Interface_5 User_Interface_4 User_Interface_3 User_Interface_2 User_Interface_1

Tisková zpráva ke stažení v češtině

Jasně stanovenými prioritami byla jednoduchost a intuitivnost, kterou pocítí každý uživatel. Vizuálně lze nové uživatelské rozhraní PocketBook popsat jako minimalistické a výborně čitelné. Změny jsou jasně patrné ve všech třech základních úrovních – v hlavním menu, knihovnách i aplikacích pro čtení.

Kompletně přepracováno je hlavní menu, které dříve tvořil seznam knih. Nově jsou na obrazovce hlavního menu velmi zřetelně zobrazeny tři naposled čtené knihy a dále pod nimi poslední nahrané knihy do čtečky. Pokud uživatel potřebuje vidět více knih z dané skupiny, lze oba seznamy posouvat doprava. Díky snížení počtu položek na hlavní obrazovce se komunikace se čtečkou stává mnohem pohodlnější. Vše je přizpůsobeno tomu, k čemu je čtečka primárně určena – ke čtení. Všechny ostatní aplikace se nachází ve dvou kontextových nabídkách, které jsou k dispozici v horní a spodní části pracovní plochy. “Nastavení”, které bylo dříve v podobě aplikace, se nyní stává samostatnou položkou nabídky. Ve stavovém řádku se zobrazují všechny „události“ a na ploše v horní části obrazovky jsou „obálkou“ zobrazována oznámení, jako například zprávy služby ReadRate. Pokud je v danou chvíli více oznámení, zobrazí se zároveň jejich počet.

K zásadní změně došlo také v „knihovně“. Každá kniha je zobrazena se zřetelně viditelnou grafikou obálky.  K dispozici je nová možnost klasifikovat typy jednotlivých knih a vytvořit tzv. “police”. Tak si uživatel může například vytvořit polici „detektivky“ do které vloží všechny knihy daného žánru. Od nynějška je vyhledávání knih mnohem jednodušší a pohodlnější a je možné zahrnout do něj různá kritéria, jako například roky vydání nebo autory.

I zobrazení samotných knih je minimalistické. Uživatele při čtení nic nerozptyluje. Uvidí pouze text a čísla stránek. Veškeré další informace, které může v průběhu čtení potřebovat, jsou k dispozici v kontextovém menu. Nabídka nastavení textu má dvě úrovně.

Každou čtečku PocketBook si uživatel může navíc nakonfigurovat podle vlastní volby. Uživatel může podle svých potřeb přidat nebo odstranit některé položky v kontextovém menu. Nové uživatelské rozhraní PocketBook bude nejprve použito ve dvou nových čtečkách, které budou představeny již během května 2014.