Indian Motorcycle představuje nové vyhřívané a chlazené sedlo ClimaCommand Classic

Nové sedlo ClimaCommand Classic poskytuje tepelnou pohodu a zároveň svou unikátní chladící technologií řeší odvěkou otázku pohodlné jízdy v horkých letních dnech.

Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, představila novou revoluční technologii, která zvyšuje jízdní komfort prostřednictvím patentovaného systému chlazení, zpříjemňujícího jízdu za teplého počasí.

Zbrusu nové sedlo ClimaCommand Classic hřeje i chladí jezdce a spolujezdce a nastavuje novou laťku v oblasti chlazení díky třem klíčovým prvkům. Jsou to:

  • Termoelektrický modul vlastní konstrukce, který odvádí teplo od jezdce
  • Patentovaný systém hadic, sloužící k chlazení termometrického modulu
  • Grafen, vysoce vodivý a flexibilní materiál, který optimalizuje průběh vyhřívání nebo chlazení a udržuje vysokou úroveň komfortu

Termoelektrická technologie společnosti Indian Motorcycle je mnohem účinnější než konvekční systémy HVAC, používané běžně v automobilovém průmyslu. Klíčovou výhodou technologie ClimaCommand je, že produkuje povrch studený na dotek, namísto tlačení studeného vzduchu skrz perforaci v povrchu sedadla, jako tomu je u systému HVAC.

„I přes velké pokroky, které byly učiněny v oblasti vyhřívání a chlazení sedadel, jsme hledali takovou chladící technologii, která by skutečně odstranila veškeré nepohodlí za teplého počasí,“ řekl Ross Clifford, viceprezident divize doplňků a příslušenství společnosti Indian Motorcycle. „Naše termoelektrická technologie ve spojení s materiálem grafen mění zaběhnutá pravidla a je dalším příkladem toho, jak zásadní inovace společnost Indian Motorcycle přináší na trh.“

Termoelektrický modul umístěný pod sedlem zdokonaluje kondukční vyhřívání a chlazení tím, že přímo reguluje teplotu. Elektrický proud je termoelektrickým modulem aplikován do materiálu grafen, jehož jedna strana následně absorbuje teplo a druhá jej uvolňuje. Otočením toku elektrického proudu se teplá a studená strana materiálu prohodí. Grafen, nanomateriál vytvořený 100% z atomů karbonu, tak může sloužit k ohřívání a ochlazování celé plochy sedla.

Kvalitně polstrované sedlo ClimaCommand Classic nabízí bezkonkurenční komfort u všech modelů Thunderstroke. Nezávislé třístupňové ovládání (low, medium, high) předního a zadního sedla umožňuje jezdci a spolujezdci nastavit si úroveň vyhřívání nebo chlazení podle vlastní potřeby. Povrch sedla je díky absenci perforace či ventilačních otvorů vysoce odolný proti vodě a UV záření. Komfort spolujezdce se dá dále zvýšit pomocí područek a opěrky na zadní kufr, které byly speciálně vyvinuty jako doplňky k sedlu ClimaCommand Classic.

Důležitou informací je, že sedlo ClimaCommand Classic není integrováno do systému Ride Command. Nicméně, verze sedla ClimaCommand integrovaná do systému Ride Command bude k dispozici pro modely Chieftain a Roadmaster v druhé polovině roku 2020.