Do Evropy přijíždí nový Polaris RZR Pro XP

Praha, 23. dubna 2020 – Polaris RZR, celosvětově nejprodávanější řada sportovních vozidel side-by-side, zvedla loňskou převratnou novinkou RZR Pro XP laťku o pořádný kus výš. A nyní si kvality tohoto špičkového modelu mohou dopřát i zákazníci v Evropě.

Vlajková loď RZR Pro XCP Ultimate, která dorazí k evropským dealerům v průběhu letošního jara, je až po střechu napěchovaná prvotřídními komponenty, prémiovou výbavou a unikátními inovacemi jako je systém aktivního odpružení DYNAMIX 2.0 – první a jediný inteligentní systém navržený pro jízdu v terénu – nebo modernizovaný infotainment RIDE COMMAND se sedmipalcovým displejem. S novým modelem Pro XP se jezdci mohou těšit na revoluční design, jízdní vlastnosti profesionálních parametrů a brutální sílu, jakou ještě nezažili.

Rodrigo Lourenco, viceprezident a generální ředitel Polaris Off-Road Vehicles EMEA, k tomu uvádí: “Model Pro XP je skutečným odrazem prvotřídních offroadových schopností. Nabízí nejen lepší obratnost, výkon a všestrannost, ale přichází se zcela novou platformou, kterou jsme pečlivě propracovali, abychom offroadovým jezdcům nabídli ještě intenzivnější zážitky. Jsme nadšeni, že tento model je teď dostupný na evropských trzích.”

PRO PERFORMANCE: Přepisujeme pravidla

RZR Pro XP Ultimate v duchu svého názvu nedělá žádné kompromisy a nabízí odpružení s neuvěřitelnými zdvihy a techniku, která zvládne každý terén. Model XP Pro s bezkonkurenčním využitelným zdvihem 55,9 cm a novou generací aktivního odpružení Dynamix 2.0 s tlumiči FOX 2.5 Podium Live Valve Shocks mění zažité pořádky v oblasti ovladatelnosti. K jeho hlavním devízám patří okamžitá reakce, impozantní stabilita a plynulejší průjezd zatáčkou. Systém DYNAMIX 2.0 se snadno nastavuje i za jízdy díky automatickým a praktickým ovladačům na volantu, kterými lze volit jednotlivé režimy. Nechybí ani tlačítko DYNAMIX “X” pro aktivaci systému na nejtvrdší režim, takže na dorazy se nedostanete ani v extrémních situacích.

Modely Pro XP se mohou pochlubit také výrazným zlepšením držení stopy, větším přechodovým úhlem a menším poloměrem zatáčení. O dokonalou trakci a bezstarostný zážitek z jízdy se postarají obrovské pneumatiky a přiřaditelný pohon všech kol.

BRUTÁLNÍ SÍLA: Silný a bytelný jako nikdy

Model Pro XP je silnější ve všech důležitých oblastech. Má nejbytelnější šasi, jaké Polaris nabízí; jednodílný rám a třikrát odolnější pohonné ústrojí s masivním výkonem, které nikdy nezaváhá. Díky bohatě dimenzovanému odpružení vpředu i vzadu má model Pro XP největší světlou výšku ve své třídě – 36,8 cm – a díky tomu projede i tím nejnáročnějším terénem. A bez obav z toho, že se něco rozbije, protože konstruktéři modelu Pro XP nezapomněli na žádný díl a použili o 39 % pevnější převodovku s bytelnějšími ložisky a skříní, osminásobně prodloužili životnost os a přidali zcela novou konstrukci spojky, která díky optimalizovanému odvětrání prodlužuje životnost řemenu na dvojnásobek.

DESIGNÉRSKÁ BUDOUCNOST: Kompletně přepracováno

S novými odvážnými tvary, prémiovým lakem a osobitými LED světlomety vzbuzuje model RZR Pro ještě větší respekt – ale tím výčet zlepšení zdaleka nekončí. Když se podíváme do kabiny, řidič sedí níž, v plně nastavitelném sportovní sedadle, obklopen kokpitem. Teleskopický volant s nastavitelným úhlem sklonu se v této kategorii objevuje vůbec poprvé a přibližuje úroveň ovladatelnosti a nastavitelnosti k naprostému ideálu. Nový model není nekompromisní jen na pohled, ale poskytne jezdci maximální komfort i v brutálním terénu. Atraktivní LED pásky v kokpitu poslouží jako noční osvětlení a zároveň vytvoří v interiéru elegantní a příjemnou atmosféru.

Kromě toho, že model Pro XP posouvá kvalitu interiéru v kategorii side-by-side na novou úroveň, nabízí také více odkládacího prostoru. Řidič může využít větší přihrádku v palubní desce, větší schránku na rukavice a zavírací střední konzoli. Funkčnost zvyšuje také zadní nákladový prostor s nosností 136 kg. Ve výbavě modelu Pro XP Ultimate nechybí ani plně integrovaný audio systém Rockford Fosgate, vyvinutý přímo pro platformu XP Pro. Dva reproduktory pod palubní deskou a další dva výškové reproduktory zabudované do A sloupků zprostředkují jezdcům skutečně kvalitní poslech hudby i v tom nejtěžším terénu.

Revoluční systém Ride Command umožní jezdci navigaci na nezpevněných cestách, spojení s dalšími posádkami, zaznamenat projetou trasu a zobrazit každý okamžik z cesty díky sedmipalcovému dotykovému displeji, který je u modelu RZR Pro XP Ultimate součástí sériové výbavy.

Řada RZR Pro XP pro Evropu zahrnuje modely:
RZR Pro XP Ultimate v barevném provedení White Lightning (homologace Quad L7e)
RZR Pro XP Ultimate v barevném provedení Black Cruiser (homologace Quad L7e)