Chcete si zdarma vyzkoušet čtečku elektronických knih PocketBook? Půjčte si ji v knihovně

Chcete si zdarma vyzkoušet čtečku elektronických knih PocketBook? PocketBook International S.A. a Městská knihovna v Praze rozšiřují společně projekt bezplatných zápůjček čteček elektronických knih pro klienty knihovny.


Technické parametry

Praha, 10. října 2012 ― Čtečky elektronických knih získávají v letošním roce velikou popularitu ze strany uživatelů, což je vidět na obrovském nárůstu jejich prodejů. Bezpochyby každý již slyšel o existenci čteček elektronických knih. Přesto ale spousta čtenářů zatím neměla šanci si čtečku reálně vyzkoušet a případně učinit rozhodnutí, zda je pro ně e-čtení to pravé, nebo zůstanou u papírové klasiky.

Společnost PocketBook, jeden z nejvýznamnějších výrobců čteček elektronických knih, se proto rozhodl, že podpoří službu Městské knihovny v Praze (MKP), která nabízí svým čtenářům možnost si čtečku bezplatně půjčit domů na 14 dní. Spolu se čtečkou PocketBook si čtenáři domů půjčí i kompletní obsah e-knihovny Městské knihovny v Praze. Čtečky PocketBook budou k dispozici na vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze.

„Řada lidí, kteří milují knížky, si ještě neměla možnost prakticky vyzkoušet čtečku elektronických knih a její výhody. Rozhodli jsme se poskytnout těmto lidem možnost získat praktickou zkušenost s elektronickým čtením a vyzkoušet si čtečku elektronických knih ještě před jejím nákupem. Těší nás vzájemná spolupráce s Městskou knihovnou v Praze, která má pod svými křídly přibližně 200 000 aktivních milovníků knih. Máme velikou radost, že si čeští uživatelé oblíbili naše čtečky a vycházíme vstříc těm, kteří chtějí poznat svět elektronického čtení,“ říká Julia Zaderyaka, Head of PR Group, PocketBook International S.A.

Číst se dá různými způsoby, knihovny to dobře vědí a potřeby svých čtenářů dobře sledují. Proto v jejich nabídce najdete knihy do ucha, knihy papírové a v posledních letech stále více i ty elektronické. „Městská knihovna v Praze je v České republice průkopnicí budování e-knihovny v tom smyslu, že nabízí knihy on-line v různých formátech pro různé typy zařízení. Stáhnout si je může každý a zcela zdarma,“ říká Lenka Hanzlíková, tisková mluvčí MKP.  Nabídka e-knihovny MKP je průběžně doplňována o tituly, které knihovna sama vydává. Jedná se zejména o knihy volné podle autorského práva, s veřejnou licencí nebo od autorů, kteří knihovně povolí veřejné užívání svého díla. „E-knihovna je dostupná na adrese www.e-knihovna.cz a na konci října chystáme spustit její novou podobu. Ta by měla být pro uživatele mnohem přehlednější,“ dodává Hanzlíková.

PocketBook poskytne Městské knihovně v Praze v první fázi 10 kusů nejoblíbenějších modelů čteček elektronických knih PocketBook s dotykovým ovládáním – PocketBook Touch. „Po získání prvních vzájemných zkušeností bude tento projekt pokračovat další fází, během které chceme spolupráci rozšířit. V rámci následného rozšíření plánujeme nabídnout klientům knihovny další model, aby měli možnost výběru podle vlastních preferencí,“ říká Julia Zaderyaka, Head of PR Group, PocketBook International S.A.

Klíčové výhody čteček elektronických knih

  • Čtečka pojme do jednoho lehkého zařízení celou knihovnu v digitální podobě.
  • Jedno nabití baterie čtečky poskytne možnost intenzivního čtení po dobu přibližně jednoho měsíce. Čtečky PocketBook umožňují na jedno nabití otočit 8 000 stran.
  • Dojem ze čtení na čtečce je srovnatelný s pocitem čtení papírové knihy.
  • Čtečka je na rozdíl od počítačů a tabletů šetrná pro oči.
  • Uživatel si může podle svých potřeb upravit velikost a typ písma.
  • Čtečka umožňuje vyhledat libovolné slovo nebo výraz v rámci celé knihy.
  • Získání knihy do čtečky je z domova dílem okamžiku, stačí aktivní internetové připojení.
  • Některé čtečky umí předčítat napsaný text do sluchátek nebo reproduktorů. Čtečka PocketBook Touch si poradí i s českým převodem textu na mluvené slovo.
  • Do čteček PocketBook si může čtenář vložit k jednotlivým částem knihy vlastní poznámky, které se uloží přímo ke knize.

O společnosti PocketBook International S.A.
Společnost byla založena v roce 2007. PocketBook International SA je jedním z předních světových výrobců multifunkčních elektronických zařízení a tabletů založených na systému Android pod značkou PocketBook a značkových doplňků.

Od založení společnosti do srpna 2012 společnost vyrobila a prodala 1,5 milionů produktů.

Podle výsledků první poloviny roku 2012 bylo ve 24 zemích světa celkově prodáno 315 000 zařízení PocketBook.

Očekávaný objem prodeje pro rok 2012 je více než 700, 000 kusů.

PocketBook je nejprodávanější elektronickou čtečkou v zemích CIS a jednou z pěti nejoblíbenějších značek v západní Evropě. Společnost nabízí multifunkční e-čtečky po celé Evropě, Asii, v USA a zemích CIS.

O Městské knihovně v Praze
Městská knihovna v Praze poskytuje své služby obyvatelům i návštěvníkům prahy od roku 1891. Čtenáři ji najdou na 42 místech v Praze a využít mohou i dvě pojízdné knihovny s dvacítkou zastávek. Čtenářům s platným čtenářským průkazem půjčuje knihy, mapy, časopisy, filmy, hudbu, noty, obrazy. Každý pak může knihovnu využít jako místo pro trávení svého volného času, zajít na koncert, výstavu, přednášku, autorské čtení nebo si stahovat knihy z e-knihovny. Vše o knihovně zájemci najdou na www.mlp.cz.

Kontakt pro média – PocketBook
Filip Vítek
Live PR
E-mail: filip@livepr.cz
Mobil:  +420 603 585 460