Registrace na Budweis Indian Motorcycle Custom Show 2024 otevřeny

Jediná custom show 100% vyhrazena strojům Indian Motorcycles
Status American Motorcycle Dealer „Approved“
Novým předsedou poroty vizionář a „kmotr baggerů“ Brian Klock
Registrace v předtermínu garantují účast a zahrnují tři bezplatné vstupenky

Praha, 21. listopadu 2023 – Registrace na třetí ročník Budweis Custom Indian Motorcycle Show (BCS), kde se vášeň, kreativita a řev motorů spojují v oslavě umění na dvou kolech, se právě otevřely. Akce schválená AMD a jediná custom show, která je 100% vyhrazena strojům značky Indian Motorcycle, staví na úspěchu minulého ročníku a slibuje ještě velkolepější podívanou. Tentokrát bude během akce Indian Riders Fest v Českých Budějovicích, která se uskuteční ve dnech 13. až 16. června 2024, pro soutěžní přehlídku BCS vyčleněna celá hala R1. 

„V životě není mnoho věcí, které by mě vzrušovaly víc než motocyklové custom show. Jako designér a stavitel motocyklů touto kreativní energií doslova žiji. Akce BCS, výhradně zaměřená na motocykly Indian, je pro mě jedinečná událost. Jako pro dlouholetého fanouška motocyklů Indian, které mám rád už od dětství, je rychlý vývoj této show balzámem na mou duši. Vítězné modely jednotlivých tříd v roce 2023 byly výjimečné a těším se, až na BCS24 uvidím kreativitu a vynalézavost přetvořenou do kovu, chromu a laku,“ říká Ola Stenegärd, ředitel produktového designu Indian Motorcycle.

BCS24 ale není jen přehlídkou chromu a oceli; je to oslava mimořádného řemeslného umění evropských úpravců a prodejců motocyklů Indian. BCS si klade za cíl podporovat komunitu kreativity, a vítá úpravce všech úrovní, od začínajících nováčků až po ostřílené veterány. Díky historicky největší výstavní ploše tato vysoce očekávaná událost slibuje fenomenální přehlídku inovativních a zručně vyrobených motocyklů.

Celosvětový význam akce potvrzuje časopis American Motorcycle Dealer, který udělil BCS výstavní status už podruhé, zatímco mezinárodní porotu posílil jako její předseda Brian Klock, prezident Klock Werks. Brian Klock, který byl v roce 2012 uveden do motocyklové síně slávy ve Sturgisu, je v tomto oboru výjimečnou postavou a je považován za „kmotra baggerů“. Během dlouholeté spolupráce se společností Indian Motorcycle získal celou řadu ocenění.

Klock potvrdil přijetí předsednictví během Sturgis Motorcycle Rally 2023 se slovy: „Motocykly Indian jsou mému srdci blízké a drahé. Jelikož jsem od roku 2014 součástí poradenského týmu pro příslušenství a doplňky a navrhuji mnoho továrních limitovaných edic, stejně jako Ola, custom show věnovaná motocyklům Indian je něco, z čeho jsem opravdu nadšený. Nemůžu se dočkat, až se příští rok se všemi v Budějovicích potkám a na vlastní oči uvidím jejich řemeslný kumšt a neuvěřitelné dovednosti.“

Klock, jeho manželka Vanessa a další členové poroty včetně Stenegärda a Onno Wieringa, oficiálního fotografa mistrovství světa AMD, budou hodnotit účastníky v sedmi různých třídách, přičemž jedna stavba bude také oceněna prestižní trofejí Best In Show.

K loňským kategoriím se podle současných trendů přidala třída ClubStyle/Performance Baggers, a pro zvýšení kreativity byla zavedena také nová třída Freestyle, která je jedinou kategorií, kde soutěžní motocykly nemusí být způsobilé k provozu na silnicích. Stroje přihlášené ve všech třídách však musí být schopny odstartovat a vyjet na pódium, aby mohly převzít svá ocenění.

Následujících sedm kategorií je navrženo tak, aby každý účastník měl příležitost předvést svůj jedinečný styl a kreativitu:

  • Indian Scout
  • Indian Chief / nekapotované stroje
  • Indian Motorcycle Bagger
  • Indian Motorcycle Vintage
  • Indian FTR / Sportbike
  • Indian Motorcycle Freestyle
  • Indian Motorcycle ClubStyle / Performance Bagger

Přihlášky typu ride-in budou přijímány až do soboty 15. června, účastníkům se ale doporučuje zajistit si svá místa prostřednictvím registrace již v předtermínu. Předběžná registrace nejenže zaručuje místo v centru pozornosti, ale zahrnuje také tři bezplatné vstupenky na Indians Riders Fest 2024. Předběžná registrace se uzavírá v pátek 31. května 2024. Pro registraci přihlášky použijte prosím formulář na adrese: www.budweiscustom.show/#BCS24form

Více informací o Budweis Indian Motorcycle Show 2024 najdete na: www.budweiscustom.show