APRILIA RS 660 EXTREMA

NA EICMA 2022 SE PŘEDSTAVUJE SPECIÁLNÍ VERZE NEJPRODÁVANĚJŠÍHO SPORTOVNÍHO MOTOCYKLU: CHARAKTERIZUJE JI EXKLUZIVNÍ PAKET VÝBAVY A SPORTOVNÍ SYNONYMUM V NÁZVU

VÝFUKOVÝ SYSTÉM SC PROJECT, KARBONOVÉ KOMPONENTY, KRYT ZADNÍHO SEDLA A SOFTWARE PRO OBRÁCENÉ ŘAZENÍ: RS 660 EXTREMA JE NEJSPORTOVNĚJŠÍ A NEJLEHČÍ MODEL V ŘADĚ

Za velkým úspěchu modelu RS 660, prodávaného v 72 zemích a v současnosti nejprodávanějšího sportovního motocyklu v Evropě stojí projekt Aprilia 660, který umně interpretuje sportovní charakter inovativním a moderním způsobem prostřednictvím řady lehkých a výkonných motocyklů, stejně jako technické a elektronické prvky, běžně používané jen u modelů vyšších kategorií. Ty zkušeným jezdcům nabídnou vzrušení z jízdy, a zároveň zábavu při každodenním použití začínajícími jezdci.

Aprilia představuje model RS 660 Extrema, nejsportovnější verzi této aktuální modelové řady. Název připomíná Aprilii 125 Extrema, jeden z nejvýkonnějších a nejrychlejších osminkových modelů, vyráběný v letech 1992 až 1994.

Díky své vyladěné a nové standardní výbavě se RS 660 Extrema pyšní neuvěřitelnou pohotovostní hmotností 166 kg a mění standardy poměru hmotnosti a výkonu (ten je s hodnotou 100 koní nejvyšší ve své třídě), který je, jak známo, zcela zásadní pro zábavu na silnici i efektivní jízdu na okruhu.

Tohoto milníku se podařilo dosáhnout díky speciální standardní výbavě, která zahrnuje především nový a lehčí homologovaný výfukový systém SC Project s karbonovou koncovkou na pravé straně (a již ne pod motorem). Ten se dodává včetně držáku koncovky z černého eloxovaného hliníku, který umožňuje odmontovat stupačky spolujezdce, což přispívá k ještě nižší hmotnosti. K celkovému snížení hmotnosti pomáhá také přední blatník a klín pod motoremse zbrusu novým designem a z vysoce kvalitního karbonu.

Sportovní charakter RS 660 Extrema podtrhuje také kryt zadního sedla, který nahrazuje sedlo spolujezdce a umocňuje elegantní design zadní části. Sedlo spolujezdce se dodává s motocyklem, který je stále homologovaný pro jízdu ve dvou. Kromě standardní elektroniky modelu RS 660 (která zahrnuje kontrolu trakce, náklonové ABS, motorovou brzdu, mapy motoru a wheelie control – to vše nastavitelné) má RS 660 Extrema ve výbavě takésoftware, který umožní nastavit quickshifter na obrácené řazení. To znamená, že převodovku lze na silniční nebo závodní řazení přenastavit zcela nezávisle, bez výměny jakéhokoli komponentu – což je ideální pro okruhové dny. Nové speciální bílé a červené provedení je očividně inspirováno sportem a přispívá k nezaměnitelnému vzhledu.