Aleix Espargaro na Aprilii vítězí ve Velké ceně Argentiny

• ALEIX ESPARGARÓ NAPROSTO OVLÁDL ZÁVODNÍ VÍKEND NA OKRUHU TERMAS DE RIO HONDO A POSOUVÁ SE DO ČELA SVĚTOVÉHO ŠAMPIONÁTU
  • MAVERICK VIÑALES SEDMÝM MÍSTEM ZAVRŠIL HISTORICKÝ DEN PRO ZNAČKU Z NOALE

Aprilia spolu s Aleixem Espargarem slaví ve velké ceně Argentiny své první vítězství ve třídě MotoGP. Pro továrnu z Noale, jednu z nejúspěšnějších značek v historii motocyklového sportu, má toto vítězství pořadové číslo 295 v seriálu Velkých cen Mistrovství světa silničních motocyklů, a po nesčetných vítězstvích ve třídách 125 a 250 cm3je prvním v prémiové kategorii za novodobé čtyřtaktní éry.

Historický den pro Aleixe Espargara má o to větší význam, že jel svojí jubilejní 200. Velkou cenu v prémiové třídě. Jako správný kapitán týmu byl Aleix hvězdou celého nezapomenutelného víkendu, když získal pole position, vítězství a zajel nejrychlejší kolo závodu. Zároveň jasně demonstroval výjimečný závodní potenciál motocyklu Aprilia RS-GP 2022.

Díky tomuto vítězství nyní Espargaró vede celkové hodnocení šampionátu se 45 body, což představuje pro celý tým Aprilia Racing velmi pozitivní začátek sezony. Na okruhu Termas de Rio Hondo navíc Maverick Viñales dosáhl sedmým místem svého nejlepšího výsledku sezony a v prvních několika kolech se dokonce držel mezi první pětkou.

ALEIX ESPARGARÓ
„Jsem velmi pyšný na historický úspěch, kterého se nám podařilo dosáhnout. Museli jsme ujít dlouho cestu abychom se dostali až sem, ale nakonec se to podařilo! Byl to fantastický víkend, ale vůbec ne jednoduchý závod. V tréninku jsem byl extrémně rychlý, a stejně tak i ve warm-upu, ale v závodě jsem trochu bojoval s nedostatkem gripu. Ale nezpanikařil jsem. Zkusil jsem několikrát změnit nastavení elektroniky abych se těch problémů zbavil a ke konci se mi skutečně povedlo to zlepšit. Byl jsem o pár desetin rychlejší než Martín, ale předjet ho nebylo vůbec snadné – částečně i proto, že to byla pro mě nová situace. Nikdy předtím jsem nebojoval o vítězství v MotoGP. Byl to fakt vzrušující pocit, obzvlášť v posledním kole. Jsem neuvěřitelně šťastný za Aprilii, za sebe a za svou rodinu. Zasloužíme si to. Chci poděkovat znovu celému týmu, který v Noale tvrdě pracuje, a společnosti Piaggio Group za podporu. Teď jsme na čele šampionátu, ale zkusíme celou tuto situaci brát jenom pozitivně. Budeme se dál bavit závoděním a zůstaneme nohama pevně na zemi.”

MAVERICK VIÑALES
“Dnešní výsledek byl skvělý pro nás všechny. Jsem nesmírně šťastný za celý tým a za Aleixe. Přes zimu jsme tvrdě pracovali a zasloužíme si to. Věděl jsem, že Aleix může vyhrát, protože v tréninku ukázal že je rychlejší než všichni ostatní. Všichni jsme pevně doufali, protože toto vítězství je nesmírně důležité a je to velká vzpruha pro sebevědomí nás všech. Pokud jde o můj závod, bojoval jsem se spoustou soupeřů, ztrácel čas vzájemným předjížděním, a to se také podepsalo na pneumatikách, ale nemůžu si stěžovat. Je skvělé být zpět v první desítce, i když jsem mohl skončit ještě lépe. Navíc se moje tempo v závodě hodně zlepšilo a získal jsem dobrý pocit z motorky. V tomto závodě jsme chtěli znovu vyzkoušet, že fungují změny v nastavení, které jsme vyzkoušeli ve warm-upu v Indonésii, a ukázalo se že ano, takže teď jsem přesvědčen, že se odteď budeme moci dále zlepšovat.”