ADATA XPG představuje paměťový modul SPECTRIX D80 DDR4 RGB

První RGB DDR4 modul na světě s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením

ADATA Technology, přední světový výrobce výkonných DRAM modulů a NAND flash produktů, dnes představil XPG SPECTRIX D80 – první RGB DDR4 paměti s hybridním kapalinově vzduchovým chlazením na světěa s RGB podsvícením. Modul D80 spojuje kapalinový chladič s hliníkovým chladičem a tepelně vodivými materiály na desce plošných spojů. Díky tomu nabízí SPECTRIX D80 dokonalé chlazení a špičkový výkon.

Hybridní kapalinově vzduchové chlazení
Na horní straně paměti SPECTRIX D80 je chladič, který využívá k efektivnímu rozptýlení tepla nevodivou kapalinu s nízkým bodem varu. Pomáhá si i hliníkovým chladičem a tepelně vodivými materiály na desce plošných spojů. Díky programovatelnému RGB podsvícení není kapalinový chladič jen vysoce funkční součástí paměťového modulu, ale barevně osvětlená kapalina skutečně dokáže uchvátit oko. Uživatelé mohou upravit světelné efekty tím, že nastaví vzor blikání, rychlost, intenzitu a další parametry. Nastavení efektů je intuitivní díky aplikaci RGB Sync. Modul také podporuje existující RGB programy od všech významných výrobců základních desek.

Přetaktování, výkon, spolehlivost
SPECTRIX D80 byl navržen pro zapálené hráče, lidi, co si staví počítače sami, a příznivce přetaktování. Proto nabízí široký rozsah frekvencí od 2 666 MHz až do 5 000 MHz s podporou platforem Intel® X299 2666 MHz a AMD AM4/Ryzen. Podpora profilů Intel® XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 umožňuje rychlé přetaktování bez potřeby měnit jakákoliv nastavení v BIOSu. Stabilita je zajištěna mimo jiné pečlivým výběrem těch nejkvalitnějších čipů, které procházejí přísným testováním. Desetivrstvá deska plošných spojů zase dokáže vést signály kvalitněji a stabilněji i v situacích, kdy operační systém pracuje pod velkou zátěží.

ADATA XPG nejprve představil prototyp kapalinově chlazených pamětí na veletrhu CES 2018 v Las Vegas, kde se dočkal velké pozornosti. XPG SPECTRIX D80 přináší tuto technologii do komerčně dostupného produktu.

Pro více informací o technických specifikacích a ceně prosím kontaktujte české zastoupení ADATA XPG nebo navštivte www.xpg.com.