ADATA uvádí SSD disk XPG SX8200 PCIe Gen3x4 NVMe 1.3

Dosud nejrychlejší SSD disk ADATA


Společnost ADATA Technology, přední výrobce výkonných paměťových modulů DRAM a NAND Flash produktů, dnes představila svůj dosud nejrychlejší SSD disk pro koncové spotřebitele XPG SX8200. Přichází v kompaktní M.2 2280 velikosti a využívá rychlé rozhraní PCIe3x4, takže dosahuje rychlostí až 3 200 MB/s pro čtení a 1 700 MB/s pro zápis – což je perfektní pro všechny uživatele, kteří se snaží dosáhnout maximálních výkonů. SX8200 využívá nejnovější 64 vrstvé paměťové čipy technologie 3D NAND druhé generace s vysokou spolehlivostí. Dodává se v kapacitách 240, 480 a 960 GB s pětiletou zárukou.

V České republice bude k dispozici během dubna 2018 za doporučené koncové ceny 2599 Kč za 240 GB a 4499 Kč za 480 GB model.

PCIe Gen3x4 – Překračuje rychlostní limity
Díky využití ultra rychlého rozhraní PCIe Gen3x4 a protokolu NVMe 1.3 nabízí SX8200 neuvěřitelné zlepšení čtecích a zápisových rychlostí. Kromě toho obsahuje také 32bitovou datovou sběrnici DRAM, inteligentní SLC cache a DRAM cache buffer, což zrychluje jak sekvenční, tak náhodné čtení a zápis 4K. Dosahuje tak rychlostí až 3 200 MB/s pro čtení a 1 700 MB/s pro zápis s ukazatelem IOPS 310K/280K (počet operací za sekundu) při náhodných 4K datech. To vede k rychlejšímu startu systému, kratšímu nahrávání her a rychlejšímu běhu systému.

Data chráněná na mnoha úrovních
Díky druhé generaci 64vrstvých 3D NAND Flash čipům je SX8200 spolehlivější, rychlejší a vydrží déle než kdy předtím. Podporuje také RAID Engine a Data Shaping technologii; obě zvyšují spolehlivost a stabilitu. Ukazatel MTBF (střední čas mezi poruchami) dosáhl úctyhodné úrovně 2 miliony hodin. SX8200 využívá pro zvýšení spolehlivosti mimo jiné také technologie LDPC (low density parity check) pro opravu chyb a wear leveling.

Více možnosti pro hráče a profesionály
Vysoké rychlosti a spolehlivost dělají z SSD disku SX8200 skvělou volbu pro hráče, příznivce přetaktování a profesionály, kteří se ženou za rychlostí. Zákazníci mohou vybírat mezi kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB. Prodejní balení navíc obsahuje stylový černý chladič s logem XPG, který umožní zájemcům instalovat SX8200 do jejich počítače rychle a snadno. Stejně jako ostatní SSD disky od XPG, i SX8200 je podpořen pětiletou zárukou, která dokazuje víru výrobce v kvalitu svého produktu.

O značce XPG
Xtreme Performance Gear, neboli XPG, je značka společnosti ADATA nabízející špičkově výkonný PC hardware. Produkty XPG se vyznačují tím, že ještě překročily přísná testovací kritéria ADATA A+, čímž dosahují nejvyšších standardů pro skvělou stabilitu a výkon celého zařízení. XPG nabízí náročným hráčům a nadšeným příznivcům přetaktování tu nejlepší zkušenost na hraně možností. XPG v sobě spojuje nejlepší technické vlastnosti a špičkový design, jemuž se dostalo řady mezinárodních ocenění. Ta zahrnují například Good Design Awards z Japonska a tchajwanskou Excellence Gold Awards. Produkty ADATA XPG jsou dobře známé všem příznivcům přetaktování a profesionálním herním týmům, které je využívají jako základ své vítězné hardwarové výbavy. Pro vice informací navštivte www.xpg.com