ADATA uvádí SE800, externí SSD disk s USB 3.2 Gen 2

ADATA Technology, přední výrobce výkonných paměťových modulů DRAM a mobilního příslušenství, dnes oznámil uvedení externího SSD disku ADATA SE800. Vyznačuje se kompaktním a odlehčeným tělem, které se, samozřejmě spolu s uloženými daty, velmi snadno přenáší. Kromě toho díky svému kartáčovanému povrchu skvěle vypadá. Nejdůležitější je ale jeho odolnost proti vodě, prachu a nárazům, a také jeho výkonnost s rychlostmi až 1 000 MB/s pro čtení i zápis.

Doporučené koncové ceny:
SE800 512 GB – 3699 Kč, 1 TB – 5499 Kč

Evoluce v rychlosti SSD disků
SE800 dosahuje teoretických rychlostí až 1 000 MB/s, což zbavuje uživatele nudného čekání a umožňuje jim přenášet soubory až 6,6×[i] rychleji než za pomocí externích hard disků. Například padesátigigabajtový 4K film dokážete na disk uložit během pouhých 50 sekund. Majitelé herních konzolí si zase užijí rychlejšího nahrávání her, než na jaké jsou zvyklí z interních úložišť. Externí SSD disk SE800 získal na nedávném veletrhu 2019 Computex 2019 prestižní ocenění d&i Award za excelentní design a výkon.

Snadné použití, odolnost a výdrž
Disk je vybaven konektorem USB-C, který můžete připojit z obou stran. Tím končí složité uvažování nad správnou orientací kabelů. Připojení je vůbec velmi snadné, disk totiž podporuje funkci plug and play v operačních systémech Windows, Mac OS a Android. Zákazníci tak mohou přenášet data mezi různými zařízeními bez jakýchkoliv omezení. Ať už ho využijete pro práci nebo pro zábavu, nabídne SE800 bezproblémovou připojitelnost ke všem typům zařízení.

Na rozdíl od jiných externích SSD disků na trhu uchvátí SE800 svým elegantním kovovým povrchem, kompaktními rozměry a hmotností pouze 40 g. Díky tomu dokonale padne do každé kapsy nebo dámské kabelky.

SE800 prošel striktním testováním odolnosti podle normy IEC IP68, což znamená, že je prachu těsný a vodě odolný. Přežije nechtěné ponoření do hloubky 1,5 m po dobu 30 minut. Kromě odolnosti proti prachu a tekutinám, SE800 splňuje také požadavky armádního standardu MIL-STD-810G 516.6. To v praxi znamená, že ho nerozhodí, ani když ho nechtěně smetete ze stolu.

Přesná dostupnost SE800 se může v jednotlivých zemích lišit. Pro zjištění dostupnosti a cen kontaktujte nejbližší zastoupení ADATA, nebo navštivte www.adata.com.
______________________________________________________________________
[i] Pro optimální výkon musí zařízení podporovat USB 3.2 Gen 2 a mít povolený režim UASP. Reálný výkon se může lišit v závislosti na použitém hardwaru a softwaru.