ADATA uvádí externí SSD disk SD600Q

Nový externí SSD disk nabídne špičkové rychlosti čtení i zápisu v atraktivním balení

ADATA Technology, přední výrobce výkonných paměťových modulů DRAM a mobilního příslušenství, dnes uvedl externí SSD disk SD600Q. Zaujme excelentními rychlostmi až 440 MB/s pro čtení i zápis, což je čtyřikrát více než u běžných externích hard disků. Těchto hodnot dosahuje díky 3D NAND Flash. Kromě rychlosti se pyšní špičkovým výkonem, spolehlivostí a kratšími časy pro nahrávání dat. Kromě toho má SD600Q tichý chod, chlazení, konstrukci, která odolá nárazům a je energeticky efektivní.

Doporučené koncové ceny:

SD600Q 240 GB – 1399 Kč, 480 GB – 2349 Kč, 960 GB – 3999 Kč

Rychlý, spolehlivý a velkokapacitní

Lidé si SD600Q zamilují už při prvním použití! Díky přenosovým rychlostem až 440 MB/s pro čtení i zápis umí SD600Q uložit 5GB Full HD film za pouhých 26 sekund. O skvělou odolnost, vysokou spolehlivost a obří úložný prostor až do 960 GB se starají paměťové čipy s technologií 3D NAND Flash, které jsou známy také pod názvem vrstvená paměť.

Odlehčený, přenosný, odolný

SD600Q váží pouhých 60 g, takže kapsu rozhodně neprotrhne. Naopak do ní skvěle zapadne díky kompaktním rozměrům. SD600Q je chráněn protišokovým silikonovým krytem, který zajistí bezpečnost dat i obvodů uložených uvnitř. Přežije nechtěný pád z výšky 1,22 m a splňuje nejpřísnější standard americké armády MIL-STD-810G 516.6. Výrobce si věří natolik, že dává na disk tříletou záruku. Zákazníci si navíc mohou vybrat mezi černým, modrým a červeným barevným provedením.

SD600Q je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac OS a Android, aniž by bylo nutné instalovat nějaké ovladače. Hned po vybalení z krabice tak ochotně spolupracuje s notebooky, tablety, smartphony i herními konzolami. Sdílení dat a přenášení obsahu mezi platformami snad nikdy nebylo tak snadné a pohodlné!